GODZINA 11.11 CZASEM DLA NIEPODLEGŁEJ

Godło, flaga i hymn to najważniejsze symbole narodowe każdego państwa, to one wyróżniają i identyfikują dane państwo oraz jego mieszkańców pośród innych krajów i narodów świata. Świadczą o zajmowanym przez ten kraj miejscu na Ziemi, w określonym – ukształtowanym przez środowisko geograficzne i historię – kręgu cywilizacyjnym, to one katalizują formowanie się tożsamości narodowej oraz służą jej podtrzymywaniu.

Dla każdego Polaka Orzeł Biały, flaga biało – czerwona oraz Mazurek Dąbrowskiego to symbole znane od przedszkola. Któż z nas nie pamięta „Katechizmu polskiego dziecka”, w którym bardzo prosto, ale jakże dumnie i z zachowaniem patetyzmu mówi się o tym, co jest najważniejsze dla młodego człowieka. Zatem każde przedsięwzięcie, w którym istnieje możliwość pokazania swojej miłości do naszej ojczyzny cieszy się ogromnym zainteresowaniem zarówno dużych jak i małych patriotów. Taką inicjatywą od roku 2018 jest akcja „Szkoła dla hymnu”.

W tym roku nasza szkoła ponownie przystąpiła do tejże akcji, która, ze względu na epidemię koronawirusa, miała nieco inną formę. 10 listopada o godzinie 11.11 uczniowie wszystkich klas podczas łączenia online na platformie Teams odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”. Szkoła Podstawowa im. Leśników Polskich w Gębicach znalazła się w gronie 16 tysięcy szkół, przedszkolii placówek oświatowych, które hymnem naszej ojczyzny uczciły Święto Niepodległości.

Opublikowano: 10 listopada 2020 20:25

Kategoria: Aktualności

„SZKOŁA DO HYMNU”

Wyświetleń: 200

Wszelkie prawa zastrzeżone © Szkoła Podstawowa im. Leśników Polskich w Gębicach

Realizacja: Superszkolna.pl

Zaszyfrowany adres tej strony