Światowy Dzień Mycia Rąk

Światowy Dzień Mycia Rąk jest świętem obchodzonym corocznie jako akcja edukacyjna, której celem jest globalna edukacja na temat mycia rąk oraz zwrócenie uwagi społeczeństwa na problem przenoszenia chorób przez brudne dłonie. Zwłaszcza w dobie pandemii mycie rąk nabiera wyjątkowego znaczenia.

Pomysł na takie święto powstał, aby podkreślić ogromne znaczenie mycia rąk wodą i mydłem. Wzorem lat poprzednich do tej ogólnoświatowej akcji włączyli się także uczniowie naszej szkoły. Tego dnia uczniowie wszystkich klas obejrzeli instrukcję właściwego mycia rąk. Następnie zastosowali teorię w praktyce i umyli ręce zgodnie z przedstawioną w filmie instrukcją.

Klasy I-III obejrzały prezentację „6 SKOKÓW DO NAPRAWDĘ CZYSTYCH RĄK”. Podczas prezentacji najmłodsi uczniowie dowiedzieli się między innymi, kiedy należy myć ręce i w jaki sposób. Dzięki ilustracjom i prezentacjom multimedialnym dzieci poznały poszczególne etapy tej ważnej codziennej czynności. Na zakończenie każdy otrzymał naklejkę ZA WZOROWE MYCIE RĄK.

Światowy Dzień Mycia Rąk z pewnością przyczyni się do utrwalenia prawidłowych nawyków higienicznych naszych uczniów.

Opublikowano: 18 października 2020 08:42

Kategoria: Aktualności

ŚWIATOWY DZIEŃ MYCIA RĄK

Wyświetleń: 111

Wszelkie prawa zastrzeżone © Szkoła Podstawowa im. Leśników Polskich w Gębicach

Realizacja: Superszkolna.pl

Zaszyfrowany adres tej strony