Spotkanie z panią Izabelą Krzyszkowską żoną Patrona Szkoły w roku szkolnym 2019/2020 mgr inż. Jana Krzyszkowskiego.

11 lutego 2020 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu, w którym uczestniczyli: pani Izabela Krzyszkowska – żona Patrona Szkoły w roku szkolnym 2019/2020 mgr inż. Jana Krzyszkowskiego, pan Maciej Krzyszkowski – syn Patrona Szkoły oraz pan Marcin Majchrzak – Nadleśniczy Nadleśnictwa Tuczno i pan Maciej Strawa – Nadleśniczy Nadleśnictwa Sarbia.

Głównym celem spotkania było przybliżenie uczniom sylwetki tegorocznego patrona naszej szkoły. Rodzina przekazała nam wiele cennych informacji z życia pana Jana Krzyszkowskiego m. in. dowiedzieliśmy się, że został leśnikiem, kontynuując tradycję rodzinną. W 1971 roku ukończył Wydział Leśny Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, a po otrzymaniu dyplomu rozpoczął pracę zawodową w Nadleśnictwie Trzciel.

Z opowieści żony i syna mogliśmy wywnioskować, że pan Jan Krzyszkowski lubił się uczyć, a dzięki ogromnej determinacji nauczył się biegle władać językiem angielskim. Bardzo dobra znajomość języka angielskiego pozwoliła panu Janowi wyjechać do państw afrykańskich: Liberii i Ghany. Tam zajmował się pozyskiwaniem i obrotem drewna lasów tropikalnych.

Po powrocie do kraju w 1986 roku nasz Patron został powołany na stanowisko Nadleśniczego Nadleśnictwa Tuczno, które organizował od podstaw. Pan Nadleśniczy był wyśmienitym organizatorem, wspaniałym leśnikiem, potrafił zbudować swój autorytet zarówno wśród leśników, jak i miejscowej ludności.

Posiadał wiele zainteresowań: łowiectwo czy urządzanie ogrodów. Pasjonowała go historia, czytał wiele książek i dzienników historycznych. Posiadał zainteresowania kulinarne – lubił gotować. Jego daniem popisowym był bigos, który w ocenie innych uchodził za wyśmienity. Słuchał muzyki rockowej i bluesa. Do najważniejszych wartości pan Jan Krzyszkowski zaliczał: rodzinę, las i naukę.

Uczestnicy spotkania mieli okazję obejrzeć zdjęcia naszego Patrona oraz uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Z dużym zainteresowaniem wsłuchiwali się w ciekawe opowieści żony i syna pana Jana Krzyszkowskiego oraz panów nadleśniczych.

Pani Izabeli Krzyszkowskiej, Panu Maciejowi Krzyszkowskiemu
oraz Panom Nadleśniczym Nadleśnictwa Tuczno i Sarbia
bardzo dziękujemy za wyjątkowe spotkanie, które przyczyniło się do poznania sylwetki Patrona Szkoły roku szkolnego 2019/2020 mgr inż. Jana Krzyszkowskiego.

Opublikowano: 13 lutego 2020 20:14

Kategoria: Aktualności

SPOTKANIE Z PANIĄ IZABELĄ KRZYSZKOWSKĄ ŻONĄ PATRONA SZKOŁY W ROKU SZKOLNYM 2019/2020 MGR INŻ JANA KRZYSZKOWSKIEGO

Wyświetleń: 211

Wszelkie prawa zastrzeżone © Szkoła Podstawowa im. Leśników Polskich w Gębicach

Realizacja: Superszkolna.pl

Zaszyfrowany adres tej strony