PAMIĘTAMY O POWSTAŃCACH WARSZAWSKICH!

 

Nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w akcji BohaterON – włącz historię! To ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz historii Polski XX wieku. Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną.

Wychowawcy klas I-III szkoły podstawowej zapoznali swoich uczniów z przebiegiem Powstania Warszawskiego i II wojny światowej. Natomiast młodzież klas: VI A i VII uczestniczyła w lekcji języka polskiego i zajęć świetlicowych poświęconych tej tematyce. Zwieńczeniem tych zajęć były listy napisane przez starszych uczniów do Powstańców Warszawskich, w których wyrazili swoją wdzięczność za ich walkę o wolność oraz poświęcenie. Uczniowie klas młodszych wykonali kartki i laurki dla Powstańców, w których życzyli Czcigodnym Bohaterom zdrowia i pomyślności.

Cieszymy się, że tak wiele listów, kartek i laurek dotrze do Powstańców Warszawskich. Uczniom dziękujemy za zaangażowanie i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji w przyszłym roku.

 

 

Opublikowano: 03 listopada 2019 15:58

Kategoria: Aktualności

Pamiętamy o Powstańcach Warszawskich - udział w akcji BohaterON

Wyświetleń: 259

Wszelkie prawa zastrzeżone © Szkoła Podstawowa im. Leśników Polskich w Gębicach

Realizacja: Superszkolna.pl

Zaszyfrowany adres tej strony