Czy praca może być pasją? ALEŻ TAK!!!

 

Pasja i zadowolenie idą ze sobą w parze,

 a bez nich każde szczęście jest chwilowe,

nie ma bowiem bodźca, który by je podtrzymywał.

Nicholas Sparks

 

25 października 2019 roku gościliśmy w naszej szkole pana Jakuba Stańczaka, dla którego praca to nie tylko obowiązek, lecz przede wszystkim pasja. Pan Jakub pracuje w firmie Tascoprojekt S.A w Poznaniu.

Jak się dowiedzieliśmy Taskoprojekt to 50 lat tradycji oraz tysiące zrealizowanych projektów. Dzięki zgromadzonemu doświadczeniu samodzielnie tworzą koncepcje nowoczesnych urządzeń i linii produkcyjnych dla najbardziej wymagających klientów. Tascoprojekt specjalizuje się w obsłudze przemysłu samochodowego, w budowie linii i stanowisk zrobotyzowanych do łączenia karoserii.

Dzieci klas I, II i III słuchały i oglądały prezentacje oraz filmy z wielkim zainteresowaniem. Zaproszony gość opowiadał z entuzjazmem i chociaż wymieniał wiele technicznych nazw, dzieci słuchały z wielką uwagą i filmiki ukazujące stanowiska zrobotyzowane oglądały z zapartym tchem. Pan Stańczak w trakcie spotkania uświadamiał dzieciom, że nowoczesne technologie są naszą przyszłością. Uczniowie zadawali wiele przemyślanych pytań np. w jaki sposób roboty łączą dane elementy, dla jakich firm samochodowych firma pracuje itd. Umówiliśmy się z panem Jakubem na kolejne spotkanie, ale już w firmie, w której pracuje. Mamy nadzieję, że dzięki wycieczce do Tascoprojekt S.A w Poznaniu dzieci zdobędą nowe doświadczenia.

Opublikowano: 29 października 2019 19:04

Kategoria: Aktualności

SPOTKANIE Z CZŁOWIEKIEM Z PASJĄ

Wyświetleń: 263

Wszelkie prawa zastrzeżone © Szkoła Podstawowa im. Leśników Polskich w Gębicach

Realizacja: Superszkolna.pl

Zaszyfrowany adres tej strony