UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

„Popatrz prosto przed siebie i nie cofaj się więcej, patrz dalej, idź dalej…”

 

Słowa tej znanej piosenki stały się motywem przewodnim Uroczystości  Zakończenia Roku Szkolnego 2018/19. Jest to dla każdego ucznia chwila niezwykle radosna, niosąca za sobą trud dziesięciu miesięcy nauki, jednocześnie jednak rozpoczynająca okres dwumiesięcznej zabawy, rozrywki i beztroski.

 

Jak co roku, dzień ten rozpoczęła uroczysta msza święta z udziałem pocztu sztandarowego w kościele parafialnym pw. św. Andrzeja Boboli w Gębicach. Po nabożeństwie wszyscy zebrali się w sali gimnastycznej, gdzie rozpoczęła się oficjalna część spotkania. Swoją obecnością w tym dniu zaszczycili nas licznie zgromadzeni goście: Sekretarz Gminy Czarnków pan Mariusz Grzegorek, Zastępca Przewodniczącego Rady Gminy Czarnków pan Janusz Wielgosz, Leśniczy Leśnictwa Gębice pan Marcin Filoda, Przewodnicząca Rady Rodziców pani Bożena Wolniewicz oraz Zastępca Przewodniczącej pani Wioleta Tafiłowska, Zastępca Kierownika Warsztatów Terapii Zajęciowej pani Justyna Dreger, Prezes Stowarzyszenia „Przyjazna Wieś Gębice” pan Jerzy Szcześniak, liczni rodzice oraz wielu Przyjaciół Szkoły.

Wszystkich gorąco powitała pani Dyrektor Beata Maszewska, by następnie w krótkich słowach podziękować całej społeczności szkolnej za wielomiesięczny trud, który zaowocował licznymi sukcesami i podkreśliła, że z pewnością dzień zakończenia roku to ulubiony dzień w życiu każdego ucznia, lecz wykonana w ciągu ostatnich dziesięciu miesięcy praca, nie pójdzie na marne. Zwracając się do tegorocznych absolwentów, Pani Dyrektor zaznaczyła, iż są szczególni, gdyż stanowią unikatowy „podwójny rocznik”, który mimo trudności podołał wymaganiom, jakie przed nim postawiono. Życzyła uczniom, by dalsza edukacja sprawiała, iż będą poszukiwali wiedzy, a nowe wyzwania stały się motywacją do pracy i działania. Słowa wdzięczności skierowane zostały nie tylko do uczniów i nauczycieli, ale także do pracowników obsługi i administracji, rodziców i wszystkich Przyjaciół Szkoły za współpracę i ogromne zaangażowanie oraz wspieranie wszystkich działań szkoły. Następnie wraz z wychowawcami wręczyła nagrody i wyróżnienia najlepszym uczniom oraz listy gratulacyjne ich rodzicom. Nagrodzeni zostali uczniowie, którzy dzięki swojej ciężkiej pracy oraz wzorowej czy bardzo dobrej postawie przez cały rok szkolny, osiągnęli średnią ocen 4,75 i powyżej. Przyznano również nagrody w wielu kategoriach m.in.: Złoty Absolwent Szkoły Podstawowej(Kinga Kamińska klasa VIIIb) i Gimnazjum (Anna Kozłowska Klasa VIIIa) , Najlepszy Sportowiec SP (Kinga Kamińska klasa VIIIb) oraz Gimnazjum (Filip Słomianny klasa IIIa), Najlepszy Skoczek (Filip Woźniak klasa VI), Złoty Medal(Wiktoria Jessa klasa IV,Wiktoria Milewska klasa IV, Aleksandra Wolniewicz klasa V, Wiktoria Molska klasa V, Mikołaj Molski klasa V,Maria Szulc klasa VI, Maja Szulc klasa VI, Klaudia Szulc klasa VI, Nadia Zabrocka klasa VI) , Najgrzeczniejszy wśród Najmłodszych (Zuzanna Kulińska klasa I, Karolina Milewska klasa II), nagrody za 100 % frekwencję(Franciszek Stańczak klasa I, Zuzanna Sprenger klasa II, Zofia Ryżek klasa IV, Fabian Sprenger klasa IV, Adrian Kos klasa VI, Filip Woźniak klasa VI, Klaudia Joanna Tafiłowska klasa VII, Jacek Woźniak klasa VII, Patrycja Kalkowska klasa VIII a, Anna kozłowska klasa III a).

 

Po części oficjalnej nadszedł czas na przygotowaną przez uczniów klas VIII oraz III gimnazjum pod kierownictwem pań: Arlety Mądrowskiej i Małgorzaty Skibickiej humorystyczną scenkę z życia szkoły i uczniów, która ukazała społeczność szkolną w krzywym zwierciadle. Następnie  tegoroczni absolwenci podziękowali swym wychowawcom, paniom Dyrektor, nauczycielom, pedagogom i wszystkim pracownikom szkoły za wspólnie spędzone lata i trud włożony w ich nauczanie i wychowanie. Nie zapomnieli również o tych, bez których-jak sami stwierdzili –ich sukcesy nie byłyby możliwe. Za troskliwą opiekę, za nieprzespane noce i za pomoc, na którą zawsze mogli liczyć podziękowali swym rodzicom przepiękną i bardzo wzruszającą piosenką opracowaną przez pana Roberta Fryskę.

 

Po części artystycznej głos zabrali również goście, którzy podkreślali niezwykłe zaangażowanie wszystkich pracowników w tworzenie szkoły sukcesu, placówki, która nieustannie dąży do podnoszenia poziomu nauczania, wychowania, dba o bezpieczeństwo oraz zabezpiecza wszelkie potrzeby uczniów, przez co wyróżnia się i jest doceniana zarówno przez uczniów, rodziców jak i organ prowadzący. Doceniono liczne sukcesy dydaktyczne, zwycięstwa w konkursach i zawodach oraz godne reprezentowanie Gminy Czarnków poza jej granicami.

 

Na koniec nadszedł czas na wzruszające pożegnanie absolwentów klas ósmych i trzecich gimnazjum przez ich młodszych kolegów z klasy siódmej. Niejednemu łza zakręciła się w oku podczas przywołanych wspomnień, lecz powołując się na słowa Wiktora Hugo przypomniano, iż „Życie składa się z przywitań i pożegnań” i choć pewien rozdział się zamyka, nie można mówić o końcu, lecz jak powiedział Winston Churchil „To nie jest koniec, to nawet nie jest początek końca, to dopiero koniec początku”…

 

Zarówno absolwentom jak i wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom Szkoły Podstawowej im. Leśników Polskich w Gębicach życzymy wspaniałych wakacji, niezapomnianych wrażeń, uśmiechu na co dzień oraz tego, byśmy-jak głosi motto-„patrzyli prosto przed siebie i nie cofali się więcej…”

Opublikowano: 23 czerwca 2019 17:25

Kategoria: Aktualności

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

Wyświetleń: 860

Wszelkie prawa zastrzeżone © Szkoła Podstawowa im. Leśników Polskich w Gębicach

Realizacja: Superszkolna.pl

Zaszyfrowany adres tej strony