ŚWIĘTO PATRONA

”Lesie nasz, daj nam wiele jasnych dni,

Lesie nasz, daj nam w jasnym dniu oczekiwanie…”

 

ŚWIĘTO PATRONA

           

 

            Każdego roku w jeden z ostatnich majowych dni organizowany jest w naszej szkole  Dzień Patrona. Czynimy to, aby uczcić Leśników Polskich, którzy od kilku lat patronują naszej szkole. Rokrocznie spośród wielu zasłużonych osobistości leśnej braci wybieramy jedną osobę, którą poznajemy bliżej zarówno poprzez spotkania z jej bliskimi jak i materiały, które dzięki uprzejmości okolicznych Nadleśnictw udaje nam się zdobyć. Tegorocznym patronem naszej szkoły został Nadleśniczy Nadleśnictwa Krucz, miłośnik szkółkarstwa i łowiectwa inż. Kazimierz Gzyl.

 Po porannej mszy świętej udaliśmy się na salę sportową, gdzie odbyła się główna uroczystość. Na część artystyczną złożyły się zarówno popisy taneczne  jak i wokalne, a także recytacja wierszy. W trakcie trwania uroczystości uczniom zostały wręczone nagrody za szczególne zaangażowanie w życie szkoły - za pracę na rzecz Samorządu Uczniowskiego, wolontariatu czy obsługę informatyczną. Również licznie przybyli goście  zostali obdarowani symbolicznymi statuetkami „Przyjaciela Szkoły”,  „Różami Wdzięczności” oraz po raz pierwszy statuetką „Przyjazna Dłoń Roku”. Po upominkach przyszedł czas na część artystyczną, w której przybliżono nam sylwetkę tegorocznego patrona szkoły -  Pana inżyniera Kazimierza Gzyla. Symbolicznego odsłonięcia obelisku bohatera uroczystości dokonała najbliższa rodzina  p. Kazimierza, przyjaciele szkoły, dyrekcja oraz przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego. W tej ważnej dla nas chwili towarzyszyły nam sztandary z zaprzyjaźnionych szkół i placówek. Sygnaliści myśliwscy z Nadleśnictwa Sarbia zaprezentowali się w utworach takich jak ,,Przywitanie” czy ,,Na posiłek”. Po skończonej uroczystości wszyscy udali się na wspólny obiad i tort, który smakował wyśmienicie.

Taka tradycja szkoły jest pięknym wydarzeniem, które na długie lata pozostanie w pamięci uczestników przedsięwzięcia, a zwłaszcza absolwentów, dla których spotkanie z kolejnym zasłużonym leśnikiem było ostatnim, w jakim mieli zaszczyt wziąć udział.

 

Karolina Maćkowiak IIIA

Opublikowano: 03 czerwca 2019 14:05

Kategoria: Aktualności

ŚWIĘTO PATRONA 30 MAJA 2019 R.

Wyświetleń: 435

Wszelkie prawa zastrzeżone © Szkoła Podstawowa im. Leśników Polskich w Gębicach

Realizacja: Superszkolna.pl

Zaszyfrowany adres tej strony