DZIAŁAJMY RAZEM! DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Z tej okazji nasza szkoła zaplanowała działania mające na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Uczniowie zostali zaznajomieni z problematyką bezpieczeństwa online oraz pozytywnego wykorzystania Internetu.

DBI 2019 odbyło się 5 lutego pod hasłem: „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!” Internet jest doskonałym źródłem informacji, narzędziem do nauki i oknem na świat. Jednak korzystać z niego należy w sposób świadomy i bezpieczny.

Tego dnia uczniowie szkoły uczestniczyli w różnego typu działaniach. W klasach I i II zorganizowano pogadankę przeprowadzoną przez funkcjonariuszy KPP w Czarnkowie p. Justynę Przybył oraz p. Izabelę Kolasę połączoną z prelekcją filmów edukacyjnych, zakończonych quizem poprowadzonym przez p. Jolantę Jur. Przedstawiciele klas IV-VIII szkoły podstawowej oraz gimnazjum wzięli udział w międzyklasowym teście wiedzy nt. bezpiecznego Internetu oraz konkursie plastycznym pt. „Wirus internetowy”. Ponadto Samorząd Uczniowski przekazał wszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom szkoły naklejkę DBI. W działania zostali zaangażowani również wychowawcy, którzy 6 lutego przeprowadzili lekcje wychowawczą dotyczącą bezpiecznego Internetu.

Podsumowanie konkursu oraz działań z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu zostanie ogłoszone w marcu na apelu wychowawczym.

Opublikowano: 15 lutego 2019 14:56

Kategoria: Aktualności

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

Wyświetleń: 413

Wszelkie prawa zastrzeżone © Szkoła Podstawowa im. Leśników Polskich w Gębicach

Realizacja: Superszkolna.pl

Zaszyfrowany adres tej strony