"NIE DAJ SZANSY AIDS"

Początek grudnia to czas, kiedy na całym świecie, od 1988 r z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), obchodzony jest Światowy Dzień Walki  z AIDS. Jego celem jest uświadomienie zagrożenia oraz poszerzenie wiedzy na temat HIV/AIDS. Symbolem tego dnia jest czerwona wstążeczka, którą uczestnicy obchodów  przypinają na znak solidarności z chorymi na AIDS.

Nasza szkoła również przystąpiła do obchodów Światowego Dnia Walki z  AIDS i zorganizowała kilka przedsięwzięć, które miały na celu uświadomienie uczniom, jak ważna w obecnych czasach jest świadomość i wiedza na ten temat. Na znak solidarności z chorymi społeczność uczniowska, jak  i nauczyciele  przypięli czerwone wstążeczki. Przygotowana została gazetka tematyczna „Światowy Dzień AIDS”. Dużym zainteresowaniem uczniów cieszył się spektakl przygotowany przez szkolny teatr "Ad hoc"  pt. „Adam i Ewa, czyli pieśń o podziale świata”, którego głównym przesłaniem było stwierdzenie: „Nawet najmniejszy z nas może zmienić świat”. Po przedstawieniu uczniowie poszczególnych klas przygotowali plakaty nt. „Nie daj szansy AIDS”.  Na zakończenie odbył się szkolny konkurs wiedzy nt. HIV i AIDS. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się na najbliższym apelu wychowawczym.

Podjęte działania promowały zdrowy styl życia wolny od zachowań ryzykownych oraz uświadomiły uczniom naszej szkoły, jak ważne jest dbanie o własne zdrowie i odpowiedzialne zachowania w tym zakresie.

Opublikowano: 04 grudnia 2018 19:08

Kategoria: Aktualności

ŚWIATOWY DZIEŃ AIDS

Wyświetleń: 252

Wszelkie prawa zastrzeżone © Szkoła Podstawowa im. Leśników Polskich w Gębicach

Realizacja: Superszkolna.pl

Zaszyfrowany adres tej strony