DLA ODKRYWCY PRAWDZIWĄ WIEDZĄ JEST ZNAJOMOŚĆ PRZYCZYN

30 sierpnia 2018r. w Poznaniu, odbyło się spotkanie w sprawie ustaleń dotyczących realizacji projektu Uniwersytet Młodego Odkrywcy, będącego efektem współpracy trzech podmiotów: Szkoły Podstawowej im Leśników Polskich w Gębicach z dyrektor panią Beatą Maszewską na czele, Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu reprezentowanego przez prof. dra hab. Dariusza Gwiazdowicza oraz Nadleśnictwem Sarbia z Nadleśniczym panem Maciejem Strawą.

            Kilka tygodni później, a dokładnie 20 października br. uczniowie klas siódmych i ósmych wraz z opiekunami wybrali się do Poznania na Uniwersytet Przyrodniczy, aby tam realizować założenia projektu Uniwersytet Młodego Odkrywcy. Pierwszy wykład pt. „O konieczności użytkowania przyrody” wygłosił pan prof. dr hab. Dariusz Gwiazdowicz. Prelegent zwrócił uwagę na problem akceptacji zwierząt żyjących w naszym otoczeniu, zmiany warunków środowiskowych, jakie zaszły przez ostatnie 100 lat czy potrzeby człowieka, a względy przyrody. W trakcie wykładu choć przez moment mogliśmy poczuć się jak prawdziwi studenci!

Do domu wróciliśmy wzbogaceni o kolejną porcję wiedzy o naszym środowisku i świecie zwierząt oraz bardzo zadowoleni z niezwykłości przedsięwzięcia, w którym dane nam jest uczestniczyć.

 

Karolina Maćkowiak

Opublikowano: 25 października 2018 15:11

Kategoria: Aktualności

„STUDIA” Z PASJI DO NATURY-UNIWERSYTET MŁODEGO ODKRYWCY - spotkanie 1 - „ O konieczności użytkowania przyrody” z panem prof. dr hab. Dariuszem Gwiazdowiczem

Wyświetleń: 235

Wszelkie prawa zastrzeżone © Szkoła Podstawowa im. Leśników Polskich w Gębicach

Realizacja: Superszkolna.pl

Zaszyfrowany adres tej strony