DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

„ Nauczyciel widzi więcej niż tylko twarze dzieci- stara się zobaczyć ich dusze.” (B. Cage)

 

Dzień Edukacji Narodowej obchodzimy co roku jako święto „Dnia Nauczyciela”14 października. Z racji tego, że przypadł on w tym roku w niedzielę w naszej szkole uroczysty apel odbył się w piątek 12 października. Swą obecnością zaszczycili nas przedstawiciele władz oświatowych i samorządowych, leśnicy z Nadleśnictwa Sarbia, reprezentanci Komendy Rejonowej Policji w Czarnkowie, Straży Pożarnej, przewodnicząca Rady Rodziców, ksiądz proboszcz Sławomir Wasiela, emerytowani nauczyciele i pracownicy oraz przyjaciele szkoły. Apel rozpoczęła pani Dyrektor Beata Maszewska, która przywitała serdecznie zebranych i  złożyła serdeczne życzenia wszystkim pracownikom oświaty .Swoje podziękowania Pani Dyrektor skierowała najpierw do nauczycieli zwracając szczególną uwagę na zaangażowanie w pracę ,wyrozumiałość i cierpliwość w stosunku do uczniów, a także w stosunku do nowych wymagań  jakie są stawiane każdego roku przed nauczycielami. To dzięki kreatywności i twórczości oraz ciekawych inicjatyw nauczycieli szkoła jest wyjątkowa. Nauczyciele każdego dnia wzbogacają życie swoich uczniów, pokazują im właściwą ścieżkę i poszukują wspólnie rozwiązań.

 Miłym akcentem było wręczenie nagród wyróżniającym się w pracy nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi. Swe nagrody wręczył również pani Dyrektor i wybranym pedagogom Przewodniczący Rady Gminy Czarnków pan Janusz Wielgosz. Na ręce pani Dyrektor kwiaty i serdeczne życzenia dla wszystkich pracowników złożyli również przybyli goście.

Po części oficjalnej przyszedł czas na występ przygotowany w tym roku przez klasę siódmą. Humorystyczny program z życia szkoły okraszony  wesołymi piosenkami. w wykonaniu solistów oraz uczniów klasy siódmej wprawił wszystkich w dobry nastrój a wielu wzruszył. . Wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty za ich poświęcenie i okazywane serce uczniowie podziękowali symbolicznym kwiatkiem, zaś przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego trudy pracy osłodzili koszem serduszek z czekoladowymi pralinkami.

Po akademii nauczyciele i zaproszeni goście spotkali się przy kawie by wspominać dawne czasy i dzielić się swoimi przemyśleniami i doświadczeniami dotyczącymi pracy nauczyciela dawniej i dziś.

 

Opublikowano: 15 października 2018 13:44

Kategoria: Aktualności

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Wyświetleń: 352

Wszelkie prawa zastrzeżone © Szkoła Podstawowa im. Leśników Polskich w Gębicach

Realizacja: Superszkolna.pl

Zaszyfrowany adres tej strony