PATRZCIE DO GÓRY! BALONY! RAKIETY! CHMURY!

KOLOROWY UNIWERSYTET ORAZ WYCIECZKA DO ZOO

11 października to dla uczniów klasy drugiej szkoły podstawowej dzień pierwszych zajęć projektu „Kolorowy Uniwersytet”. Po uroczystej inauguracji czas na prawdziwe wykłady. Tytuł pierwszych zajęć to: Patrzcie do góry! Balony, rakiety, chmury!

Troposfera, stratosfera, mezosfera, termosfera, egzosfera, czyli wszystkie elementy atmosfery zostały dziś wzięte pod lupę przez Jakuba Sypniewskiego z Instytut Geoekologii i Geoinformacji UAM, który jako dorosły naukowiec wprowadził  młodych studentów w świat tajników nauk przyrodniczych. Dowiedzieliśmy się dlaczego rakiety nie zanieczyszczają powietrza podczas startu, na czym polegają loty balonem, jaka temperatura panuje w okolicach słońca itp. Dodatkowo, każdy element tematu zajęć był potwierdzany różnymi doświadczeniami, by kolorowi studenci mogli poznać świat nauk geograficznych również w praktyce.

Po pełnych niesamowitych wrażeń zajęciach pojechaliśmy do ZOO, gdzie korzystając z pięknej pogody, podziwialiśmy najróżniejsze gatunki zwierząt. Spacer wśród niezwykłych zwierząt sprawił nam wiele radości. Uśmiechnięci i podekscytowani wcześniejszymi zajęciami wróciliśmy do naszych domów.

Opublikowano: 14 października 2018 11:07

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 473

Wszelkie prawa zastrzeżone © Szkoła Podstawowa im. Leśników Polskich w Gębicach

Realizacja: Superszkolna.pl

Zaszyfrowany adres tej strony