SPORTOWO! PRZYRODNICZO! NARODOWO!

Takie hasła towarzyszyły w piątkowe popołudnie, 28 września, uczniom klasy czwartej na zorganizowanym dla nich spotkaniu integracyjnym w Nadleśnictwie Sarbia, w którym wszystkich zebranych, w imieniu Nadleśniczego p. Macieja Strawy, powitała p. Maria Spychała. Pani leśnik, wykorzystując prezentację multimedialną, ciekawie opowiedziała o historii Nadleśnictwa Sarbia, jego zasięgu terytorialnym, florze i faunie najbliższego terenu oraz miejscach, w których można wypocząć i podziwiać piękno przyrody.

By było sportowo, przyrodniczo i narodowo zadbały panie nauczycielki: p. Magdalena Dudra, p. Jolanta Jur i p. Izabela Rybarczyk, które z każdej dziedziny przygotowały interesujące konkurencje. Uczniowie i ich rodzice mogli ze sobą konkurować w skoku przez skakankę, rzutach do celu. Sprawdzić swoje wiadomości na temat życia różnych zwierząt, układając puzzle, rozwiązując rebusy i zagadki. Umiejętności z zakresu języka polskiego dotyczyły  rozszyfrowania ukrytych wiadomości, odczytywania łamańców językowych. Najwięcej emocji, zarówno u dzieci jak i ich rodziców, można było zauważyć podczas bajkowych kalamburów, w których swój plastyczny talent pokazała pani dyrektor Beata Maszewska.

Panie nauczycielki zadbały o sferę duchową natomiast rodzice o sferę ciała, przygotowując przepyszne sałatki, kiełbaski i ciasta. Wszyscy bawili się wyśmienicie i aż żal było się rozstawać, ponieważ aura i humory dopisywały. I fakt ten stał się powodem do zrodzenia pomysłu, że trzeba takie spotkanie należy jak najszybciej powtórzyć!

 

Opublikowano: 01 października 2018 16:33

Kategoria: Aktualności

SPORTOWO! PRZYRODNICZO! NARODOWO!

Wyświetleń: 286

Wszelkie prawa zastrzeżone © Szkoła Podstawowa im. Leśników Polskich w Gębicach

Realizacja: Superszkolna.pl

Zaszyfrowany adres tej strony