KOLEJNA KARTA NASZEJ SZKOLNEJ HISTORII...

,,Dębów nie sadzi się dla siebie, lecz dla tych,

 którzy przyjdą po nas”

Nadine Gordimer

 

KOLEJNA KARTA NASZEJ SZKOLNEJ HISTORII...

 

         Dzień 20 maja 2015 r. zapisał się w historii naszej szkoły, jako jeden z najważniejszych. Trzy lata temu nastąpiło oficjalne nadanie szkole imienia LEŚNIKÓW POLSKICH i wręczenie sztandaru. Od tego czasu co roku społeczność szkolna wspomina tę doniosłą chwilę, przygotowując uroczystość upamiętniającą to wydarzenie. Nie inaczej było i w tym roku. Dolny hol wypełniła leśna sceneria , a jej uzupełnieniem stały się dumnie spoglądające na wszystkich zwierzęta, które przybyły do nas z Nadleśnictwa Sarbia.   Uroczyste obchody Dnia Patrona rozpoczęliśmy tradycyjnie mszą  w kościele pod wezwaniem św. Andrzeja  Boboli w Gębicach, a następnie wszyscy udaliśmy się do szkoły na oficjalną część akademii. W trakcie jej trwania nie zabrakło informacji o głównym bohaterze tegorocznych obchodów- panu inż. Marianie Kałuży, który został patronem naszej szkoły na rok szkolny 2017/2018. Na długo w naszej pamięci pozostanie scenka z życia naszego bohatera, przedstawiona przez grupę uczniów. Tegoroczne obchody stały się okazją do złożenia podziękowań tym wszystkim, którzy w szczególny sposób przyczyniają się do wspierania szkolnych i pozaszkolnych przedsięwzięć. Statuetki „ Przyjaciel Szkoły” i „ Super Przyjaciel Szkoły”oraz  „ Róże Wdzięczności' i „ Złota Róża Wdzięczności”  to najcenniejsze z wyróżnień, jakie tego dnia przyznano zaproszonym na uroczystość gościom. Nie zapomniano także o uczniach, których doceniono za pracę w ramach wolontariatu, na rzecz szkoły i Samorządu Szkolnego, za pełnienie dyżurów szkolnych, czytelnictwo, pracę w sklepiku szkolnym czy oprawę muzyczną, a także aktywny udział w poczcie sztandarowym i pomoc w świetlicy szkolnej. Uatrakcyjnieniem naszej wspaniałej uroczystości był występ Zespołu Sygnalistów Myśliwskich z Nadleśnictwa Sarbia, który podkreślił niebywały nastrój panujący tego dnia w murach naszej szkoły.

         Szczególnie podniosłym momentem było  odsłonięcie przez p. Barbarę Ewert – córkę patrona szkoły w roku szkolnym 2017/2018 grawertonu, upamiętniającego postać inżyniera Mariana Kałuży.

         Po uczcie duchowej przyszedł czas i  na na coś dla ciała. Wszyscy uczestnicy środowej uroczystości rozkoszowali się przepysznym obiadem oraz tortem, którego niebiański smak rozpływał się w ustach. Dzisiejszy dzień stał się początkiem budowania naszej  nowej, szkolnej tradycji. Tradycji, którą wspierają trzy znaczące i bliskie sercu każdego z nas nazwiska: Franciszek Piasek, Stanisław Woszczyński i Marian Kałuża. To oni czuwają nad nami i duchowo przekazują nam wartości, którymi kierowali się w życiu. Bądźmy dumni z patronów, których życie i działalność związana była z polskim leśnictwem, a miłość do przyrody niech stanie się i naszym udziałem.

                                                          Karolina Maćkowiak

 

Opublikowano: 24 maja 2018 19:18

Kategoria: Aktualności

ŚWIĘTO PATRONA 23 MAJA 2018 R.

Wyświetleń: 863

Wszelkie prawa zastrzeżone © Szkoła Podstawowa im. Leśników Polskich w Gębicach

Realizacja: Superszkolna.pl

Zaszyfrowany adres tej strony