WYCIECZKA DO BIBLIOTEKI PEDAGOGICZNEJ W CZARNKOWIE

 

10 maja 2018 r. grupa uczniów naszej szkoły udała się na wycieczkę do Czarnkowa. Celem wyjazdu była wizyta w bibliotece pedagogicznej. Wszyscy zastanawialiśmy się, co może nas zaskoczyć w tym zwykłym, a może niezwykłym, miejscu, bo przecież każda biblioteka kryje w sobie wiele tajemnic oraz niespodzianek. Na początku wyprawy zostaliśmy podzieleni na dwie grupy: starszą oraz młodszą i pod opieką nauczycieli biblioteki szkolnej wyruszyliśmy do Czarnkowa.

Na miejscu przywitała nas kierownik biblioteki pani Wioletta Januszak, która zapoznała wszystkich z obowiązującym systemem wypożyczania (karta elektroniczna bez danych osobowych, czytelnik nie ma bezpośredniego dostępu do książek) oraz zaprezentowała nam magazyny książkowe. Nie mogliśmy uwierzyć, ponieważ naszym oczom ukazało się 40 tysięcy książek. Regały sięgały aż do sufitu i, by dostać się po którąkolwiek z górnych pozycji książkowych, trzeba skorzystać z drabinki. Później pani bibliotekarka opowiadała nam o historii powstania pisma, papieru i książek. Zademonstrowała atrybuty wykorzystywane podczas czytania bajek i baśni – Kamishibai. Następnie graliśmy w Kahoota – grę edukacyjną sprawdzającą naszą wiedzę w zakresie wcześniej przedstawionego tematu.

Na koniec podziękowaliśmy za spotkanie i złożyliśmy, na ręce pani kierownik, życzenia z okazji Dnia Bibliotekarza. Wycieczka bardzo nam się podobała i mamy nadzieję, że będziemy mogli jeszcze uczestniczyć w innych, równie atrakcyjnych, wyjazdach edukacyjnych.

Klaudia Szulc

Opublikowano: 16 maja 2018 16:48

Kategoria: Aktualności

ODWIEDZINY W PUBLICZNEJ BIBLIOTECE PEDAGOGICZNEJ W CZARNKOWIE

Wyświetleń: 327

Wszelkie prawa zastrzeżone © Szkoła Podstawowa im. Leśników Polskich w Gębicach

Realizacja: Superszkolna.pl

Zaszyfrowany adres tej strony