BEZPIECZEŃSTWO W CYBERPRZESTRZENI

W minioną środę (7 marca) odbyło się spotkanie z pedagogiem Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Czarnkowie panią Agnieszką Raczewską. W zajęciach uczestniczyli uczniowie klasy V i VI.

Na początku spotkania pani Agnieszka poprosiła, abyśmy powiedzieli coś o sobie, a następna osoba, która siedziała obok, miała przedstawić poprzednią i powiedzieć chociaż jedną rzecz, jaką lubi robić poprzednik. Uczeń siedzący na końcu miał najtrudniejsze zadanie, ponieważ musiał przedstawić wszystkie osoby od początku, zapamiętując chociaż jedną rzecz, jaką lubi robić dana osoba.

Po tym ćwiczeniu pani Agnieszka rozpoczęła dyskusję nt. „hejtu”. Zadawała liczne pytania:
,,Z czym kojarzy Ci się / jaką reakcję wywołuje u ciebie słowo HEJT?', „Gdzie najczęściej można spotkać się z „hejtem”? Padały różne odpowiedzi i wszystkie były trafne. Następnie pani Raczewska pokazała nam film, opowiadający o dziewczynie, która spotkała się z chłopcem, mimo że go osobiście nie znała. Młodzi ludzie bardzo się polubili, jednak później okazało się, że zanim się poznali chłopiec „hejtował” profil obecnej już koleżanki na portalu społecznościowym, Choć jej w ogóle nie znał. Na zakończenie prowadząca zapytała, czy my również doświadczyliśmy „hejtu” i jakie odczucia nam wtedy towarzyszyły.

To spotkanie wiele nas nauczyło i uświadomiło, jak wielką krzywdę można wyrządzić drugiemu człowiekowi obrażając go poprzez cyberprzestrzeń.

 Julia Dunal

Kl. VI

 

Opublikowano: 12 marca 2018 17:52

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 640

Wszelkie prawa zastrzeżone © Szkoła Podstawowa im. Leśników Polskich w Gębicach

Realizacja: Superszkolna.pl

Zaszyfrowany adres tej strony