„MIŁOŚĆ – JEST TO PONIEKĄD WIELKA PRZYGODA, ALE JEST TO TEŻ RÓWNOCZEŚNIE WIELKIE ZADANIE”.

Ostatni dzień uczniowskiego życia przed rozpoczęciem ferii przebiegł pod hasłem „miłość”. Społeczność szkolna zgromadziła się na apelu Walentynkowym. Spotkanie miało na celu zintegrowanie uczniów wszystkich klas oraz rozwijanie u młodych ludzi umiejętności wystąpień publicznych. We wstępie prowadzący przedstawili historię losów świętego Walentego oraz genezę Walentynek.

Część artystyczna nasycona była wierszami i piosenkami o tematyce miłosnej. Nie zabrakło również konkurencji, w których uczniowie wykazali się niezwykłą kreatywnością. Była to dla nich próba odwagi, ale i lekcja wystąpień publicznych. Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły pokazali, że drzemią w nich ogromne pokłady twórczej działalności.

Pani Dyrektor Beata Maszewska pogratulowała uczniom pomysłowości oraz złożyła życzenia, aby każdy człowiek miał osobę bliską swemu sercu, dzięki której śmielej można iść przez życie. Pani Dyrektor zwróciła uwagę na fakt, że miłość ma rożne wymiary – miłość do rodziców, do rodzeństwa, przyjaciół, bliskich. Podziękowała również nauczycielom, którzy przygotowali ten radosny dzień. Zadania wykonywane przez uczniów oceniało jury w składzie: dyrektor szkoły pani Beata Maszewska, kierownik świetlicy pani Jolanta Jur oraz pedagog szkolny pani Agnieszka Kuchta.

Lista zwycięzców w konkursach walentynkowych jest bardzo długa.

W konkursie na najpiękniejszą kartkę walentynkową na podium stanęli:

1 miejsce w kategorii klas I – III zajęła Karolina Milewska z klasy I,

1 miejsce w kategorii klas IV – VI zajęła Nadia Zabrocka z klasy V,

1 miejsce w kategorii klas VII SP i G zajęła Zuzanna Cieślik z klasy III B.

 

Obrać jabłko i ułożyć je w kształt serca to nie lada sztuka. Najpiękniejsze serce udało ułożyć się Annie Kozłowskiej.

Rozstrzygnięto konkurs na najpiękniejszy wiersz miłosny:

1 miejsce w kategorii IV – VI SP: zajęła Agnieszka Zawadzka z klasy IV, a

1 miejsce w kategorii VII SP – VI – III: Jakub Królski z klasy II A.

 

Precyzyjnie i najstaranniej ze wszystkich chłopców przyszył guzik Jakub Rybarczyk z klasy IIIA gimnazjum.

Odbył się również konkurs na najtrafniejsze wyrażenie miłości za pomocą mowy ciała. Uczniowie pamiętali, że mowa ciała jest bardzo istotna w kontakcie z drugim człowiekiem, dlatego w ciekawy sposób wyrazili swoje uczucia nie używając słów. W tym konkursie najlepsza okazała się klasa III A.

 

Wiele emocji wzbudził konkurs na scenkę ukazującą atrakcyjne i zaskakujące zaręczyny. Były tańce, uśmiechy, umizgi, kwiaty, pierścionki zaręczynowe i miłosne deklaracje. Tu najlepsza okazała się klasa 1 SP, którą reprezentowali Maksymilian i Paulina. Pamiętajmy o sensie słów Jana Pawła II widniejących w tle tych wszystkich walentynkowych zdarzeń: „Miłość – Jest to poniekąd wielka Przygoda, ale jest to też równocześnie wielkie Zadanie”, a dla tych, którym doskwiera samotność mamy życzenia w formie fragmentu walentynkowego wiersza:

Żeby coś się zdarzyło
Żeby mogło się zdarzyć
I zjawiła się miłość
Trzeba marzyć

Opublikowano: 12 lutego 2018 11:31

Kategoria: Aktualności

WALENTYNKI

Wyświetleń: 391

Wszelkie prawa zastrzeżone © Szkoła Podstawowa im. Leśników Polskich w Gębicach

Realizacja: Superszkolna.pl

Zaszyfrowany adres tej strony