SPOTKANIE Z ABSOLWENTKĄ-STUDENTKĄ MEDYCYNY ZUZANNĄ FRYSKA

7 lutego w ramach zajęć GDW klasy IIa i IIb spotkały się z absolwentką naszej szkoły, a obecnie studentką II roku Akademii Medycznej w Bydgoszczy -Zuzanną Fryska, która w bardzo ciekawy a jednocześnie niezwykle przystępny sposób przybliżyła nam swą drogę na bydgoską uczelnię, opisała znoje studiów medycznych, opowiedziała o trudach i radościach swojej edukacji i życiu studenckim.

Dowiedzieliśmy się, że same studia są długie i do łatwych nie należą, potrzebna jest na pewno spora dawka wytrwałości i prawdziwego pragnienia bycia lekarzem. Bez tego ostatniego można po prostu żałować tego wyboru. Nauka na uczelni wyższej znacząco różni się od tej w gimnazjum czy liceum i wymaga bardzo dobrego planowania swojej pracy oraz dodatkowych aktywności. Dlatego też trzeba znać swoje mocne i słabe strony. Zuza podkreśliła, iż teraz z perspektywy czasu inaczej pokierowałaby swoją nauką. Od najwcześniejszych lat warto się ukierunkować i dążyć do jak najwyższego wyniku z matury. Wybór szkoły medycznej wiąże się z dużą odpowiedzialnością-na wielu kierunkach uczymy się tylko po to, żeby zdać egzamin, ale nie na medycynie. Tu nasza wiedza może ocalić czyjeś życie.

Studia to także wyjątkowy czas, który możemy (a często wręcz powinniśmy) poświecić na swój rozwój. Przez te kilka lat mamy bowiem możliwość zdobycia umiejętności niezbędnych do przyszłej pracy. Jednak istotna jest nie tylko nauka. Studenci prowadzą bardzo aktywne życie towarzyskie, często korzystają z wyjazdów w ramach stypendium lub wymiany naukowej. Kariera medyczna wymaga nie tylko wiedzy, ale również wysokich umiejętności interpersonalnych.

Uprzedzając pytania gimnazjalistów, Zuza potwierdziła, iż już na pierwszym roku studenci medycyny i kierunków pokrewnych (farmacji, kosmetologii) mają zajęcia w prosektorium, jednak wbrew obiegowej opinii nie zaobserwowała przypadków omdleń czy zaburzeń gastrycznych.

Opublikowano: 09 lutego 2018 15:20

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 382

Wszelkie prawa zastrzeżone © Szkoła Podstawowa im. Leśników Polskich w Gębicach

Realizacja: Superszkolna.pl

Zaszyfrowany adres tej strony