„TRADYCYJNY SAD”- SPOTKANIE Z PANEM MARIANEM MOLSKIM

Od listopada 2017 w naszej szkole realizujemy nowy projekt edukacyjny „Tradycyjny sad”. Grupa uczniów z klas III gimnazjum bierze udział w ogólnopolskim przedsięwzięciu, którego celem jest prowadzenie sadu z tradycyjnymi odmianami drzew. Dzięki nim przy szkole powstanie sad, który będzie służył uczniom i całej społeczności lokalnej.

Patronat honorowy nad projektem objęli: Minister Edukacji Narodowej; Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi; Instytut Ogrodnictwa w Skierniewicach; Centrum Badań nad Środowiskiem Przyrodniczym i Zrównoważonym Rozwojem Uniwersytetu Warszawskiego.

29 listopada 2017 r. do naszej szkoły przybył pan Marian Molski - sadownik, który będzie wspierał nas w działaniach związanych z uprawą sadu. Podczas spotkania zdobyliśmy wiedzę na temat uprawy sadu metodą naturalną. Z prelekcji doświadczonego sadownika i miłośnika przyrody dowiedzieliśmy się więcej o tradycyjnych odmianach jabłoni i gruszy. Wspólnie z p. M. Molskim udaliśmy się w miejsce, gdzie w przyszłości posadzimy swój mini sad. Tam, razem z sadownikiem, rozplanowaliśmy uprawę sadu i zrobiliśmy pamiątkową fotografię.

Teraz przed uczniami biorącymi udział w projekcie „Tradycyjny sad” bardzo ważne zadanie - poszukujemy starych drzew jabłoni i grusz, które posadzone były przed rokiem 1960. Jeżeli w Waszym ogrodzie takie rosną, to prosimy o kontakt i będziemy wdzięczni za zdjęcie takiego drzewa i kilka informacji o jego rodowodzie.

Zuzanna Cieślik kl. III B

 

Opublikowano: 06 grudnia 2017 13:45

Kategoria: Aktualności

SPOTKANIE Z PANEM MARIANEM MOLSKIM

Wyświetleń: 802

Wszelkie prawa zastrzeżone © Szkoła Podstawowa im. Leśników Polskich w Gębicach

Realizacja: Superszkolna.pl

Zaszyfrowany adres tej strony