STOP STEREOTYPOM

W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas drugich gimnazjum wraz z uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej „Empatia” w Gębicach realizują innowację: „Stop stereotypom”. Celem tego przedsięwzięcia jest kształtowanie pozytywnych postaw młodzieży w stosunku do osób niepełnosprawnych. We wrześniu br. odbyły się pierwsze spotkania z wolontariuszami z naszej szkoły. Wykłady prowadził psycholog p. Jacek Mituta. Celem prelekcji było przedstawienie niepełnosprawności jako elementu codzienności, której nie należy się obawiać, pokazywać palcami, a którą powinno się szanować i wspomagać, by osoby z niepełnosprawnością łatwiej mogły odnaleźć się w środowisku lokalnym. Uczniowie mieli także okazję wypowiedzieć się na temat panujących stereotypów dotyczących osób niepełnosprawnych.

W czwartek 19 października 2017r. podczas warsztatów rękodzielniczych i warsztatów ceramiki odbyło się pierwsze spotkanie wolontariuszy z osobami niepełnosprawnymi. Uczniowie wspólnie z niepełnosprawnymi lepili w glinie pojemniki na różne drobiazgi, a także paterki i tacki według własnego pomysłu. Na zajęciach rękodzielniczych wspólnie tworzyli kartki okolicznościowe. W przyszłym tygodniu odbędą się kolejne zajęcia: pierwsza pomoc przedmedyczna i zajęcia dramy.

Mamy nadzieję, że dzięki tego typu działaniom młodzież przełamie krążące w środowisku lokalnym stereotypy o osobach niepełnosprawnych. Zależy nam na tym, aby młodzież gimnazjum i uczestnicy warsztatów znaleźli wspólny język i potrafili współdziałać ze sobą w realizacji różnych zadań.

 

Opublikowano: 21 października 2017 10:49

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 724

Wszelkie prawa zastrzeżone © Szkoła Podstawowa im. Leśników Polskich w Gębicach

Realizacja: Superszkolna.pl

Zaszyfrowany adres tej strony