PEŁNA NIESPODZIANEK – „NOC BIBLIOTEK” W ZESPOLE SZKÓŁ W GĘBICACH

Nowoczesna biblioteka jest instytucją aktywną, dynamiczną. Wychodzi naprzeciw czytelnikowi, pragnie poznać i zaspokoić jego potrzeby, przyciągnąć go udostępniając różne środki zdobycia wiedzy, wykształcenia, rozrywki. Słowa Andre Mauroisa znalazły swoje urzeczywistnienie w wyjątkowym przedsięwzięciu, które 2 czerwca zorganizowano w Zespole Szkół w Gębicach. W piątkowy wieczór „Noc Bibliotek” zgromadziła wielu gimnazjalistów, jak i uczniów szkoły podstawowej.

Wszystkich miłośników książek, ale i dobrej rozrywki już u progu witała pani dyrektor Beata Maszewska wraz z panią Krystyną Dreger. Wspólna zabawa trwała od godziny 18.00 do 21.30. W tym czasie gimnazjaliści mieli do wykonania kilka zadań, m.in. wykonanie mulalu bibliotecznego oraz plakatu na temat różnych źródeł informacji, stworzenie legendy, hymnu, notatki encyklopedycznej i godła jednej z czterech krain z bajki o Ćwierćlandii. Najmłodsi uczniowie sprawdzili swoją wiedzę w quizie tematycznym i rozpoznawaniu odgłosów zwierząt. Najwięcej emocji związanych było z ostatnim punktem niezwykłej „Nocy Bibliotek” w naszej szkole. „Twoja twarz brzmi znajomo” to konkurencja, która przeniosła wszystkich w świat energetycznej muzyki. Najwięcej punktów za to zadanie uzyskali chłopcy z klasy IIa, którzy wykonali utwór zespołu Boys.

W piątek podczas „Nocy Bibliotek” mogliśmy przekonać się, nasza biblioteka jest instytucją niezwykle aktywną i dynamiczną, w której zaspakaja się potrzeby czytelnika nie tylko wypożyczając książki i czasopisma, ale przeprowadza się też ciekawe wydarzenia kulturalno – rozrywkowe, które bawią, uczą i integrują.

Opublikowano: 06 czerwca 2017 13:25

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 605

Wszelkie prawa zastrzeżone © Szkoła Podstawowa im. Leśników Polskich w Gębicach

Realizacja: Superszkolna.pl

Zaszyfrowany adres tej strony