,,W medycynie liczy się każde życie - każda najmniejsza szansa uratowania życia.”

Po raz kolejny w naszej szkole mieliśmy okazję gościć studentów pielęgniarstwa
z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Pile. Tym razem przyszli pielęgniarze przybliżyli nam temat codziennych zdarzeń, które możemy zaobserwować w naszym otoczeniu. Nasi goście, korzystając z krótkich filmów edukacyjnych, zaprezentowali nam reakcje organizmu człowieka i odpowiednie zachowania ludzi podczas ataku astmy, obniżenia poziomu glukozy w krwi, wypadku samochodowego, złamania nogi, czy innych niebezpiecznych przypadków.

Po prezentacji filmów rozpoczęły się kolejne zajęcia, których celem było przypomnienie zasad udzielania pierwszej pomocy. W trakcie ćwiczeń na fantomach każdy uczeń miał okazję sprawdzić swoje umiejętności i wykorzystać wcześniej zdobytą wiedzę.

            Nasi goście przekazali nam porcję wiedzy na temat odpowiedniej reakcji człowieka na różnego rodzaju sytuacje nietypowe: nagłe zasłabnięcie, złamanie, wypadek komunikacyjny. Kto wie, może w przyszłości ktoś z nas zostanie lekarzem albo będzie świadkiem wypadku i wówczas nasze doświadczenie i szybka, odpowiednia reakcja będą na wagę czyjegoś życia. Mamy nadzieję, że każdy z nas zna numery alarmowe, które przydadzą nam się w razie jakiegokolwiek niebezpieczeństwa:

Policja 997

Straż Pożarna 998

Pogotowie Ratunkowe 999

Telefon Alarmowy 112

Obyśmy z nich musieli korzystać jak najrzadziej.

 

Karolina Maćkowiak Ia

Opublikowano: 28 stycznia 2017 09:50

Kategoria: Aktualności

BEZPIECZNIE PODCZAS FERII ZIMOWYCH - warsztaty prowadzone przez studentów pielęgniarstwa PWSZ w Pile

Wyświetleń: 1036

Wszelkie prawa zastrzeżone © Szkoła Podstawowa im. Leśników Polskich w Gębicach

Realizacja: Superszkolna.pl

Zaszyfrowany adres tej strony