WIOSNĄ PO ZDROWIE

21 marca w naszej szkole odbył się Dzień Wiosny pod hasłem „WYPRAWA PO ZDROWIE”, którego organizatorami byli: pani Jolanta Jur, pani Magdalena Dudra, pani Agnieszka Kuchta oraz pan Marek Tykfer.

Przed wyjściem gimnazjalistów w trasę nauczyciele wyjaśnili nam zasady, a następnie rozdali każdej z klas różnego koloru mapy, według których należało się poruszać podczas podchodów. Przed wyprawą, każda klasa miała za zadanie przygotować słynną potrawę z państwa zaczynającego się na literę wcześniej wylosowaną przez wybranego ucznia danej klasy.

W czasie wędrówki uczniowie musieli zmierzyć się z dwunastoma zadaniami o różnej tematyce, m. in. rozwiązać test wiedzy, narysować portret wychowawcy oraz wykonać marzannę z przygotowanych warzyw. W czasie marszu uczniowie sprzątali również okoliczne lasy i zbierali śmieci pozostawione przez innych. Po dotarciu do celu, czyli do sali wiejskiej w Gębiczynie na każdego czekał ciepły poczęstunek - pyszna zupa warzywna. Niektóre grupy dotarły wcześniej, a na inne trzeba było czekać trochę dłużej. Na miejscu komisja, w której zasiedli: pani dyrektor Beata Maszewska, pani wicedyrektor Agnieszka Tadeuszak, przewodnicząca Rady Rodziców pani Bożena Wolniewicz, pani pielęgniarka Hanna Budek oraz pan leśniczy Marcin Filoda oceniła wykonanie zadań, które musieliśmy wykonać na trasie. Dodatkowe punkty można było uzyskać za to ilu rodziców (opiekunów) uczestniczyło w przedsięwzięciu, jak ubrali się uczniowie poszczególnych klas i to czy każda klasa zrobiła potrawę, którą miała wykonać. Po ocenieniu wszystkich konkurencji podliczono punkty i ogłoszono wyniki: najlepsza okazała się klasa 2a, drugie miejsce zajęła klasa 1a, trzecie klasa 3b, a kolejne klasa 2b, 3a i 1b. Nagrodą dla zwycięzców było do wyboru - jeden dzień bez kartkówek lub bez odpowiedzi ustnych.

Wszyscy uczniowie wrócili do domów zmęczeni, ale w bardzo dobrych humorach. Ten dzień stał się kolejnym dowodem na to, że wszyscy uczniowie potrafią się ze sobą dobrze bawić i współpracować! Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim organizatorom za to, że kolejny raz spędziliśmy miło i zdrowo czas!

 

Agnieszka Wesołek i Julia Wielgosz kl 1a

 

Opublikowano: 30 marca 2016 13:33

Kategoria: Aktualności

Wędrujemy po zdrowie

Wyświetleń: 930

Wszelkie prawa zastrzeżone © Szkoła Podstawowa im. Leśników Polskich w Gębicach

Realizacja: Superszkolna.pl

Zaszyfrowany adres tej strony