W tym ważnym dniu...

Dzień Edukacji Narodowej był szczególną chwilą, gdy spotkaliśmy się, w gronie osób, które niemalże każdego dnia swoją pracę i serce poświęcają wychowaniu młodych ludzi.

Konferansjerzy uroczystości: Natalia Garstka i Jakub Szcześniak serdecznie powitali  zaproszonych gości i podziękowali im za przybycie.  Byli wśród nich między innymi emerytowani nauczyciele oraz pracownicy administracji, którzy na dowód szacunku i sympatii otrzymali od uczniów własnoręcznie przygotowane kartki z życzeniami oraz symboliczną różę.

W tym dniu nie zabrakło wielu przyjaciół szkoły: terytorialnych władz rządowych, samorządu gminnego, sołeckiego oraz instytucji współpracujących ze szkołą. Rozpoczynając uroczysty apel Pani Dyrektor podkreśliła, że zawód nauczyciela wymaga dziś nie tylko ogromnej wiedzy i umiejętności jej przekazywania, ale
i wytrwałości w zmaganiu się  z  problemami dnia codziennego. Wśród wielu ciepłych życzeń  wyraziła również przekonanie, że edukacja to zaszczytne
i odpowiedzialne zadanie, gdyż dobrze wychowane dzieci i młodzież stanowią
o wartości każdego społeczeństwa. Zaapelowała do nauczycieli, aby stawali się dla młodzieży autorytetami, gdyż „słowa uczą, przykłady przyciągają”. W tym świątecznym dniu  pogratulowała nauczycielom wytrwałości na niełatwej nauczycielskiej drodze  i życzyła, by nie tracili zapału i chęci do pracy z młodymi ludźmi oraz aby postępy uczniów stały się źródłem nieustającej radości i satysfakcji.

Życzenia dla szkoły – wielu sukcesów oraz satysfakcji z pracy przekazali również w swoich przemówieniach Emerytowany Zastępca Wójta Gminy Czarnków – Pan Edward Kulesza oraz Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Bożena Wolniewicz.

Dzień Edukacji Narodowej stał się także okazją, by nagrodzić nauczycieli
i pracowników szkoły za ich trud i zaangażowanie w realizację powierzonych im zadań i obowiązków, ponieważ jak powiedział Albert Einstein „każda praca jest dobra, jeśli jest dobrze wykonana”.

Wszyscy pracownicy otrzymali od Samorządu Uczniowskiego życzenia zdrowia, spokojnej pracy i satysfakcji z niej płynącej. Uczniowie również wręczyli nauczycielom kwiaty oraz portrety naszkicowane przez uczennice: Julię Tadeuszak oraz Agnieszkę Ratke.

Wiele radości dostarczyła zebranym akademia słowno-muzyczna przygotowana przez uczniów  gimnazjum pod czujnym okiem opiekunów Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie przez krótką chwile mogli poczuć się jak nauczyciele, parodiując  zachowanie każdego z nich. Uroczystość zakończyła się słowami "Połóż mnie na swym ramieniu, Połóż jak Pieczęć na sercu" z piosenki "Psalm do Ciebie" Piotra Rubika.

Dzień ten jest bardzo ważny, nie tylko dla nauczycieli, ale i dla nas. Bowiem jest okazją do  podziękowania naszemu gronu pedagogicznemu za trud i wysiłek włożony w nasze wychowanie.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy Wam za wszystko :)

Hania Markowska i Dominika Ślęga

 

Opublikowano: 26 października 2015 14:40

Kategoria: Aktualności

Dzień Edukacji Narodowej

Wyświetleń: 1098

Wszelkie prawa zastrzeżone © Szkoła Podstawowa im. Leśników Polskich w Gębicach

Realizacja: Superszkolna.pl

Zaszyfrowany adres tej strony