28 marca 2015 r. uczniowie klas trzecich wraz z opiekunami: panią Aleksandrą Gibas i panią Moniką Pertek- Koprowską, wybrali się na wycieczkę do ZSP im. Józefa Nojego w Czarnkowie, na Festiwal Nauk.

    Na początku przystąpiliśmy do wspólnego, pamiątkowego zdjęcia, które później zabraliśmy do szkoły. Od godziny 8:30 swoje talenty muzyczne prezentowali uczniowie ZSP. Po tych występach przywitał nas Pan Dyrektor, Jan Palacz. Następnie odbył się pokaz ,,Szalonego Fizyka” ze Szczecina. Z ciekawością oglądaliśmy doświadczenia z użyciem ciekłego azotu, m.in. zamrażanie żywności, eksplozje wulkanu z piany, płonącą wodę czy ogniste ręce. Chwilami było wybuchowo, ale interesująco.

O godzinie 10:30 wszyscy udaliśmy się na poczęstunek, aby mieć energię na zwiedzanie szkoły. Wiemy już, że składa się ona z trzech dużych budynków. Mogliśmy obejrzeć sale lekcyjne oraz dowiedzieć się więcej o danym profilu w technikum i szkole zawodowej. W niektórych klasach odbywały się mini-konkursy z wiedzy o szkole. Jedną z nagród był pendrive.

    Pod koniec naszych odwiedzin mieliśmy czas wolny. Pozwolił on nam na spotkania ze starszymi kolegami. Wielu z nas udało się do szkolnej kawiarenki. Dzięki tej wycieczce będzie nam łatwiej  podjąć decyzję o wyborze szkoły.

Redaktor: Jagoda Swadzyniak, kl. III a

Klasy trzecie na Festiwalu Nauk

Wszelkie prawa zastrzeżone © Szkoła Podstawowa im. Leśników Polskich w Gębicach

Realizacja: Superszkolna.pl

Zaszyfrowany adres tej strony