RAZEM TWORZYMY PIĘKNY LAS…

 

UROCZYSTOŚĆ NADANIA IMIENIA LEŚNIKÓW POLSKICH  SZKOLE PODSTAWOWEJ

I PUBLICZNEMU GIMNAZJUM W GĘBICACH

 

20 maja 2015 roku na długo pozostanie w naszej pamięci. Tego dnia bowiem nadano imię i wręczono sztandar naszej szkole.  Naszym patronem zostali Leśnicy Polscy. Uroczystość rozpoczęła się mszą święta w kościele pw. św. Andrzeja Boboli, podczas której został poświęcony nowy sztandar. Nabożeństwu przewodniczył ks. Dziekan Krzysztof Sobkowiak, a pięknym słowem podczas kazania uraczył nas ks. Proboszcz Sławomir Wasiela.

Po nabożeństwie Pani Dyrektor, zaproszeni goście oraz nauczyciele, uczniowie Zespołu Szkół i ich rodzice, poczty sztandarowe zaprzyjaźnionych szkół ruszyli w uroczystym pochodzie przy akompaniamencie orkiestry w kierunku szkoły. Wśród zaproszonych gości było wiele znamienitych osób, m.in. przedstawiciele władz – rządowych, samorządowych, oświatowych, naukowych, lokalnych, sektora gospodarczego, a przede wszystkim reprezentanci naszego patrona – leśnicy.

Po wzruszających chwilach, które miały początek już w trakcie mszy świętej, nadszedł czas na kolejne. Pośród scenerii iście leśnej odbyła się część oficjalna, podczas której odczytano uchwałę Rady Gminy o nadaniu Szkole Podstawowej i Publicznemu Gimnazjum w Gębicach imienia Leśników Polskich. Fundatorzy i wybrani goście zostali poproszeni o symboliczne wbicie pamiątkowych gwoździ na drzewcu sztandaru, a następnie przekazano sztandar na ręce Pani Dyrektor, która dokonała jego prezentacji. Kolejnym etapem świętowania było uroczyste ślubowanie uczniów na sztandar. Po ślubowaniu po raz pierwszy odśpiewano hymn szkoły. Później przyszła kolej na przemówienia, życzenia oraz gratulacje.

Po tej części nastąpiło odsłonięcie i poświęcenie tablicy pamiątkowej, po czym wszystkich zaproszono do obejrzenia części artystycznej przygotowanej przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Młodzi artyści przenieśli nas do studia radiowego, z którego specjalną audycję nadawało Zielone Radio. Na scenie było kolorowo i wesoło, nie zabrakło śpiewów i tańców. Ceremonię zwieńczyło wspólne wykonanie przez wszystkich występujących piosenki „Lesie nasz” – parafrazy utworu Marka Grechuty.

Na koniec uroczystości zaproszono gości na poczęstunek oraz do zwiedzania szkoły, a także do złożenia okolicznościowych wpisów w księdze pamiątkowej.

To był niezwykły dzień, pełen wzruszeń i pozytywnych wrażeń. Wierzymy, że odtąd będziemy godnie reprezentować nasz sztandar, by, jak mówią słowa szkolnego hymnu, z pieśnią rogu myśliwskiego nieść miłość dla bliźnich, dla ojczyzny cześć…

 

Wszelkie prawa zastrzeżone © Szkoła Podstawowa im. Leśników Polskich w Gębicach

Realizacja: Superszkolna.pl

Zaszyfrowany adres tej strony