Do świetlicy zapraszamy od godz. 7.25 do godz. 15.50.

 Celem działalności świetlicy szkolnej jest przede wszystkim zapewnienie opieki uczniom przed zajęciami lekcyjnymi i po nich w bezpiecznym i miłym otoczeniu, stworzenie warunków do wypoczynku, relaksu, zjedzenia posiłku i umożliwieniu przygotowania prac domowych.

Zajęcia w naszej świetlicy są prowadzone według tematów zaplanowanych na poszczególne miesiące wynikające z planu pracy świetlicy.Szczególną uwagę zwracamy na kształtowanie umiejętności współdziałania i współżycia w różnorodnej grupie wiekowej.Nasza świetlica jest przyjazna dziecku, w której spotyka się z atmosferą życzliwości i zainteresowania, współpracy i zrozumienia.
W naszej świetlicy prowadzimy zajęcia:

  • warsztaty kulinarne - promujące zdrowy styl życia i racjonalne odżywianie,
  • zajęcia artystyczne - do których zaliczamy zajęcia plastyczne, tj. malowanie, rysowanie, wydzieranki, modelowanie itp.
  • zajęcia muzyczne - nauka piosenek,
  • zajęcia relaksacyjne,
  • zajęcia taneczne - ćwiczenia rytmiczne, tańce,
  • gry i zabawy rozwijające intelekt i wzmacniające koncentrację,
  • zajęcia ruchowe na boisku, na placu zabaw, w kąciku Radosnej Szkoły,
  • zajęcia dydaktyczne,
  • uroczystości lokalne i państwowe, obchodzenie ważniejszych rocznic i świąt itp.
  • zajęcia rozwijające horyzonty umysłowe dziecka, które obejmują czytanie książek, oglądanie filmów, bajek.

 

Karta zgłoszenia dziecka do świetlicy.

  karta_zgloszenia.docx

Regulamin Świetlicy Szkolnej 

  regulamin_swietlicy_01092019.docx

Regulamin Stołówki Szkolnej

  regulamin_stolowki_szkolnej_2019.docx

Karta zgłoszenia dziecka na stołówkę

  karta__zgloszenia__dziecka_na_stolowke_szkolna.docx

Regulamin Przewozów Szkolnych

  regulamin_przewozow_2019.docx

Plan odjazdów do szkoły

    godziny_odjazdu_autobusow_7102019.docx

 

 
ZAJĘCIA W NASZEJ ŚWIETLICY 

Świetlica, to w szkole jedno z ulubionych miejsc naszych podopiecznych. Jest tu czas na naukę oraz zabawę z rówieśnikami. Panują miła atmosfera i porządek. W naszej świetlicy jest wesoło i kolorowo, tutaj nie ma miejsca na nudę. Popatrzcie jak się bawimy i spędzamy czas.

W ROKU SZKONYM 2017/2018 REALIZOWALIŚMY
W ŚWIETLICY PROGRAM MEGAMISJA.
WSZYSTKIE ZADANIA ZOSTAŁY ZREALIZOWANE,
ŚWIETLICA OTRZYMAŁA WIELE NAGRÓD RZECZOWYCH ORAZ CERTYFIKAT UDZIAŁU W PROGRAMIE MEGAMISJA
ROK SZKOLNY 2019/2020

GRUDZIEŃ 2019

 

Grudzień to wyjątkowy miesiąc. Od pierwszych dni towarzyszy mu nastrój wyczekiwania, najpierw na przybycie Świętego Mikołaja, a następnie na ulubione Święta Bożego Narodzenia. Odliczając dni do tych szczególnych chwil nie marnowaliśmy czasu i pieczołowicie się do nich przygotowaliśmy. Rozmawialiśmy o bogatych i pięknych zwyczajach, tradycjach  świąt, śpiewaliśmy kolędy i pastorałki.  Dużo czasu pświęciliśmy na czytaniu wierszy, opowiadań i fragmentów książek na temat bożonarodzeniowych chwil i przeżyć. Tworzyliśmy prace plastyczne, które tworzyły świąteczną atmosferę w naszych salach oraz szczególnie chętnie kolorowaliśmy „gwiazdkowe” obrazki i rozwiązywaliśmy bożonarodzeniowe łamigłówki. Nie zapomnieliśmy także o przypomnieniu dobrych manier obowiązujących przy stole, a zwłaszcza przy tym świątecznym. Przypomnieliśmy sobie zasady bezpiecznego zachwania się podczas przerwy świątecznej. W tym roku  zorganizowaliśmy konkurs na najpiękniejszą ozdobę choinkową. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi na najbliższym apelu wychowawczym.

 


LISTOPAD 2019

Nastał czas, w którym dni stają się coraz krótsze i czasami wydają się nam szare i smutne. Jednak w naszej świetlicy nie ma miejsca na ponury nastrój. W pierwszej połowie listopada w naszej świetlicy zawsze króluje tematyka patriotyczna. Dzięki temu z roku na rok, coraz więcej wiemy o Polsce i wielkich Polakach. Obejrzeliśmy film o symbolach narodowych. Poznawaliśmy historię Polski, a także rozmawialiśmy o tym co to znaczy niepodległość. Dużo czasu poświęciliśmy pozanwaniu mapy Polski, rozpoznawaliśmy charakterystyczne zabytki i miasta z nimi związane. Czytaliśmy legendy o powstaniu naszej stolicy Warszawy. W Dniu Postaci z Bajek robiliśmy bajkowe porządki ponieważ okazało się, że w naszej szkole powstał bajkowy bałagan.
Pani Magda przeprowadziła wśród naszych wychowanków ciekawe zajęcia o jeżach. Dzieci obejrzały prezentację oraz posłuchały ciekawostek o jeżach.  W drugiej połowie miesiąca rozmawialiśmy o tym dlaczego pada oraz jakie mamy rodzaje chmur. W Dniu Pluszowego Misia dzieci będą wykonywały misie przy zastosowaniu różnych technik plastycznych, będą opowiadały o swoich przytulankach. Koniec  listopada  to wspomnienie Św. Andrzeja czyli tradycyjne andrzejki. W świetlicy będziemy poznawać przysłowia, tradycje i zwyczaje związane z tym dniem.

 
PAŹDZIERNIK 2019

W pierwszym tygodniu października podczas zajęć świetlicowych rozmawialiśmy
o naszych pupilach i opiece nad nimi. Dzieci z wielką radością opowiadały o swoich zwierzątkach. Bardzo dużą radość sprawiło dzieciom przyniesienie zwierzątek do szkoły. 

W drugim tygodniu w związku ze Światowym Dniem Mycia Rąk poświęciłyśmy nieco uwagi higienie. W toaletach pojawiły się obrazki i informacje prezentujące sposób dokładnego mycia rąk. Akcja objęła całą szkołę, a więc także świetlicę. Podczas zajęć rozwiązywaliśmy zagadki „Higiena i zdrowie” oraz rozmawialiśmy o codziennej potrzebie dbania o higienę.

W tygodniu pod hasłem jesienne smakołyki odchodziliśmy Dzień Zdrowej Przekąski.
Na dolnym holu zostało zorganizowane stoisko ze zdrowymi przekąskami. Stół wyglądał zjawiskowo. Czego tam nie było… gruszki, marchewki, rzodkiewki, jabłka. Dużym powodzeniem cieszyła się woda z cytryną i miętą. Uczniowie wszystkie przekąski zjadali z wielkim apetytem, a nam organizatorom, z tego powodu, było niezwykle miło.  Wszystkie te działania z pewnością przyczyniły się do utrwalenia zdrowych nawyków żywieniowych naszych uczniów, ale również wzmocniły integrację szkolnej społeczności.

Październik jest miesiącem, w którym kolorowe barwy jesieni pokrywają otaczający nas świat. Podczas spacerów dzieci zbierały dary jesieni, w naszej świetlicy pojawiły się jesienne dekoracje.
Kreatywność naszych dzieci jest godna podziwu. W świetlicy szkolnej uczniowie pokazali bogactwo dziecięcej wyobraźni i wyczarowali kolorowe, jesienne prace.

 

WRZESIEŃ 2019

 

Minął już czas wakacji i przyszła pora na naukę.W naszej świetlicy znów gwar i zabawa.  Do naszej świetlicowej grupy dołączyły dzieci z klasy I, III, V, VI. Serdecznie ich przyjęliśmy i zaprosiliśmy do wspólnych zabaw.  Nowy rok szkolny rozpoczęliśmy w świetlicy od zapoznania się z regulaminem. Szczególną uwagę zwróciliśmy na zachowanie bezpieczeństwa zarówno w szkole jak i w drodze do niej, w świetlicy i na placu zabaw. Dzięki temu zabawa, praca, nauka jak i odpoczynek w świetlicy będzie mógł przebiegać w miłej, a przede wszystkim bezpiecznej atmosferze. Mówiliśmy, jak możemy dbać o siebie i kolegów oraz co należy do naszych obowiązków i jakie mamy prawa.  Wrześniowe dni w upłynęły nam na opowiadaniu wakacyjnych przygód, zabawach integracyjnych, wykonywaniu prac plastycznych. Korzystaliśmy z pięknej pogody i dużo czasu spędzaliśmy na boisku i placu zabaw. 

 

 

  


ROK SZKOLNY 2018/2019

CZERWIEC 2019

 

Ostatni przedwakacyjny miesiąc rozpoczął się, rzecz jasna od Dnia Dziecka! W myśl hasła: „Wszystkie Dzieci nasze są” rozmawialiśmy o prawach dzieci, tak ważnych jak prawo do zabawy, do miłości, nauki, prawo do rozwoju i opieki. Zwróciliśmy też uwagę na różnice między dziećmi pochodzącymi z różnych krajów, różnice takie jak kolor skóry, wyznanie, czy narodowość i język, którym się posługujemy. Poruszyliśmy nawet kwestię niepełnosprawności i tego jak możemy takim dzieciom pomóc. Z tej obszernej nauki wyciągnęliśmy jeden wniosek – „Mimo tak wielu różnic, wszystkie dzieci (i dorośli) są tacy sami”. Podczas zajęć ABC emocji rozmawialiśmy nt. uczuć.W czerwcu nie zapominamy o Dniu Taty. Przygotowujemy niespodzianki dla naszych kochanych tatusiów. W ostatnim tygodniu roku czerwca będziemy rozmawiać o zbliżających się wakacjach. Porozmawiamy o zasadach bezpieczeństwa podczas letnich zabaw w czasie wakacji. Pamiętajcie bezpieczeństwo jest najważniejsze! Panie ze świetlicy życzą Wam zatem Drogie Dzieci bezpiecznych i wesołych wakacji.

 MAJ 2019

 

Wiosna w pełni, a przyroda w maju raczy nas cudownymi widokami i zapachami kwitnących drzew i kwiatów. Dzieci inspirowały się ich pięknem, tworząc efektowne kwiaty. Miesiąc maj jest poświęcony książce oraz czytelnictwu. Czytanie książek uczy nas wyrażać swoje myśli, rozwija nasze uczucia, dostarcza wiedzy o innych krajach i kulturze a także rozwija myślenie i fantazję. Wychowankowie naszej świetlicy uczestniczyli w różnorodnych zajęciach mających na celu zachęcenie ich do czytania książek i czasopism oraz rozbudzenie zainteresowań czytelniczych. 
Jednak najważniejszy majowy dzień, jak każde dziecko wie, przypada na 26 maja  – Dzień Matki. 
W naszej świetlicy dzieci doskonale o tym święcie pamiętają i chętnie wykoują upominki dla swoich Mam.

Maj nie skąpił nam zimna, dlatego kiedy zrobiło się ciepło każdą możliwą chwilę staraliśmy się spędzić na powietrzu.

 


KWIECIEŃ 2019

 

W kwietniu świetlicowa sala zakwitła pięknymi kolorowymi drzewami, zapełniła się kolorowymi pisankami oraz wesołymi zajączkami i barankami. Słowem – świetlica pełną parą przygotowywała się do nadchodzącej Wielkanocy. Początek kwietnia upłynął nam na przypominaniu sobie ulubionych bohaterów literackich i wspólnym czytaniu bajek i rysowaniu naszych ukochanych książkowych postaci. Dzieci poznały też pojęcie recyklingu i zasady segregowania odpadów, rozmawialiśmy też o tym, jak ważne jest dbanie o czystość naszej planety. W związku ze zbliżającym się Świętem Konstytucji 3 Maja przypomnimy sobie polskie symbole narodowe oraz ich znaczenie. 

 


MARZEC 2019 

W marcu w naszej świetlicy zrobiło się kolorowo i słonecznie. Im częściej docierały do nas promienie słońca, tym chętniej wykonywaliśmy wiosenne prace plastycznie. Chcąc jak najpiękniej przywitać wiosnę wykonaliśmy wiosenne drzewka, bociany, kwiaty, które zdobią naszą gazetkę. Ładna pogoda sprzyjała spacerom i zabawom na świeżym powietrzu. Podczas zajęć w bibliotece szkolej czytaliśmy swoje ulubione książki, rozwiązywaliśmy zagadki. Zajecia ABC emocji nauczyły nas jak radzić sobie ze złymi emocjami.
W marcu odbywa się w naszej świetlicy
Międyzklasowy Turniej Piłkarzyków. Roztrzygnięcie turnieju nastąpi pod koniec marca. 

 

 

LUTY 2019 

Zima trwa w najlepsze - chciałoby się powiedzieć, tyle że za oknami zamiast śniegu na przemian czasem słońce, czasem deszcz. Mocne pragnienie śniegu zaakcentowaliśmy wykonując zimowe prace plastyczne: bałwanki, zimowe miasto, zimowe zabawy na śniegu i lodzie. W tygodniu, pod hasłem Bezieczny Internet rozmawialiśmy na temat zasad bezpiecznego korzystania z internetu.W lutym nie zapomnieliśmy o Walentynkach. W tygodniu pod hasłem: „Walentynki. O miłości i przyjaźni” w świetlicy podniosła się temperatura! Dzieci wylewnie okazywały swoje uczucia pisząc kartki walentynkowe z życzeniami i wysyłając je „Pocztą Walentynkową”. Zarówno młodsi jak i starsi uczniowie chwycili za długopisy, ołówki i kredki, aby przelać na papier swoje gorące uczucia i okazać je swojej sympatii.W wolnym czasie czytaliśmy baśnie z całego świata, które znaleźliśmy w aktualnym wydaniu czasopisma "Świetlica w szkole".
W świetlicy zawsze czekają na wszystkich gry sportowe, towarzyskie, strategiczne. Jest również miejsce 
dla tych, którzy chcieliby odrabiać  lekcje czy odpocząć po całym dniu szkolnych obowiązków. U nas każdy znajdzie dla siebie miejsce.

 

 


STYCZEŃ 2019

 

W styczniu  zajęcia prowadzone w świetlicy szkolnej w dużej mierze nawiązywały do obecnie panującej zimowej pory roku. Dzieci wykonywały wiele prac z wykorzystaniem różnorodnych technik plastycznych w celu ukazania uroków tak lubianej przez nie zimy. Miały okazję pogłębić swoją wiedzę dotyczącą potrzeby i zasad dokarmiania zwierząt podczas zimy. Zima to trudny czas dla ptaków. Dzieci uczęszczające do świetlicy pamiętają o naszych małych przyjaciołach, którzy zwłaszcza w zimowym okresie, potrzebują naszej pomocy.  Dzieci zapoznały się z prostymi sposobami dokarmiania ptaków. W związku ze zbliżającym się okresem ferii, dzieci zapoznały się także z regułami bezpiecznego wypoczynku. 

 

 

  


GRUDZIEŃ 2018 

 


LISTOPAD 2018

PAŹDZIERNIK 2018 


WRZESIEŃ 2018 

 

ROK SZKOLNY 2017/2018

CZERWIEC 2018

 

Ostatni miesiąc roku szkolnego 2017/2018 upływa nam bardzo szybko pod hasłem zbliżających się wakacji. Pogoda jest wakacyjna, więc dużo czasu spędzamy na świeżym powierzu. W pierwszym tygodniu  czerwca rozmawialiśmy nt. praw dziecka. Tematem  zajęć kolejnego tygodna są wakacyjne podróże.  Poznajemy miejsca, które  warto zobaczyć podczas letnich wakacji. W ostatnim tygodniu roku czerwca będziemy rozmawiać o zasadach bezpieczeństwa podczas letnich zabaw. Pamiętajcie bezpieczeństwo jest najważniejsze!

  

 


MAJ 2018

Świetlica wygrywa w MegaMisji!!! 

W piątek 18 maja 2018r. do naszej świetlicy dotarła kolejna nagroda od MegaMisji- zestaw artykułów plastycznych. 

 

Bardzo dziękujemy Fundacji Orange za nagrodę!!!

Maj nie skąpił nam ciepła i pięknej pogody, dlatego każdą możliwą chwilę staraliśmy się spędzić na powietrzu. Korzystaliśmy ze wszystkich miejsc przeznaczonych do gier i zabaw – z boisk, z ogródka oraz z placu zabaw i otaczającego go terenu. Zabawy ruchowe, sprawnościowe, tematyczne, zajęcia relaksacyjne i gry sportowe to nasze ulubione formy aktywności, a możliwość przebywania na łonie natury oraz obserwowania i podziwiania jej piękna stanowi zawsze dodatkowy atut.
W naszej świetlicy odbyły się różnorodne zajęcia na temat świąt narodowych. Utrwalaliśmy symbole narodowe, poznaliśmy melodie żołnierskie oraz pieśni patriotyczne. Wesołe Świetliczanki wykonały prace plastyczne, które ozdabiają naszą świetlicową gazetkę. rozmawialiśmy o książkach, ich wartości, ulubionych lub szczególnie polecanych utworach. Staraliśmy się wyjaśnić myśl „Kto czyta, żyje wielokrotnie”. 23 maja 2018r. obchodzimy w naszej szkole Święto Patrona. Podczas zajęć świetlicowych rozmawialiśmy na temat naszego tegorocznego patrona Pana Mariana Kałuży.
26 maja to Dzień Matki. W naszej świetlicy dzieci doskonale o tym święcie pamiętają i chętnie wykonały kartki dla swoich Mam.

KWIECIEŃ 2018 

NOWOŚCI W MEGAMISJI!

Huraaaa! Złapaliśmy następnego Psotnika i mamy następną nagrodę! Otrzymaliśmy następny tablet! A to prezent od MegaMisji za wykonanie zadań z 7 bloku edukacyjnego: Etyka i wartości w komunikacji i mediach. Solidnie się napracowaliśmy! Dowiedzieliśmy się: co to jest kampania społeczna, rozmawialiśmy o tym, co to jest przyjaźń i czy możliwa jest na odległość, a także czym jest dobro i zło.

Otrzymane nagrody zdecydowanie dodają skrzydeł i motywują do dalszej pracy!

DZIĘKUJEMY MEGAMISJI ZA WSPANIAŁE NAGRODY!

Więcej na stronie Megamisji:


https://platforma.megamisja.pl/katalog-relacji/441 

 

 

Kwiecień plecień sprawił, że w świetlicy jak zwykle dużo się działo! Miesiąc rozpoczęliśmy świątecznie! W świetlicy na dobre rozgościły się wielkanocne króliczki i kurczaczki oraz kolorowe pisanki! Pogoda nie zawsze nas rozpieszczała, ale w świetlicy wiosna rozgościła się już na dobre za sprawą pięknych kwiatów, motyli, żab.W kwietniu nasze zajęcia poświęcone były zdrowiu. Z wielką radośći uczestniczyliśmy w Szkolnym Turnieju Wiedzy o Zdrowiu "WYĆWICZYĆ ZDROWIE". Podczas zajęć kulinarnych przygotowaliśmy pyszną pizzę.

 

MARZEC 2018

ZDOBYWAMY WIEDZĘ I NAGRODY W MEGAMISJI !!!

 

Dzieci w naszej świetlicy dzielnie rozwiązują kolejne zadania w programie MegaMisja Fundacji Orange. Oprócz dobrej zabawy, a czasem ciężkiej pracy na zajęciach uczestnictwo w tym programie przynosi nam wiele niespodzianek i nagród. W środę 14 marca 2018r. nasza świetlica otrzymała kolejną nagrodę od MegaMisji. Tym razem był to zestaw audiobooków, gier i artykułów plastycznych.

 

„W marcu jak w garncu…?” – niestety tegoroczna pogoda w marcu nas nie rozpieszcza, nie zachęcając i nie dając wielu możliwości spędzania czasu wolnego na dworze. Mimo tego, dzielnie walcząc z ponurymi chmurami i deszczową aurą, staramy się organizować sobie inne ciekawe i przyjemne zajęcia w świetlicy. W marcu obchodziliśmy Dzień Kobiet, przy okazji którego chłopcy mieli możliwość złożyć życzenia swoim koleżankom. Podczas zajęć tematycznych, mogliśmy poznać ciekawe zawody, wykonywane przez kobiety, oraz porozmawiać o roli pań w pracy i w życiu codziennym. Pomimo ponurej aury wiosna zagościła w naszej świetlicy na dobre w różnego rodzaju dekoracjach. Dzieci cierpliwie robiły hiacynty i przebiśniegi na papierowych tackach . Wszystkie prace zdobią gazetkę świetlicową. Ostatnie dni marca to czas przygotowań do Świąt Wielkanocnych. W świetlicy z pewnością nie zabraknie kolorowych pisanek i zajączków. Będziemy uczestniczyć w zajęciach kulinarnych, podczas których będziemy dekorować babeczki wielkanocne.LUTY 2018 

Czas przed feriami pozwolił nam pocieszyć się zimą i doświadczyć jej uroków.
W tym okresie chętnie rozmawialiśmy o urokach zimowej pory roku, uczestniczyliśmy w zimowych zabawach, śpiewaliśmy piosenki o zimie i tworzyliśmy prace plastyczne prezentujące zimowe krajobrazy i zimowe symbole.  Podczas zajęć kulinarnych przygotowaliśmy sałatkę gyros oraz pyszne tosty. Przed feriami rozpoczęliśmy cykl pogadanek na temat bezpieczeństwa w czasie ferii. Przypomnieliśmy sobie zasady ruchu drogowego, m.in. którą stroną jezdni się poruszamy, na jakich światłach przechodzimy przez jezdnię, o obowiązku noszenia odblasków.  Mówiliśmy o niebezpieczeństwie wchodzenia na lód na otwartych zbiornikach wodnych, o konieczności zakładania kasków na stokach narciarskich, o zimowych zabawach itp. Przypomnieliśmy sobie numery alarmowe i sposoby korzystania z nich. Życząc sobie bezpiecznych ferii udaliśmy się na zimowy wypoczynek.

 

 


STYCZEŃ 2018

KOLEJNA NAGRODA W MEGAMISJI !!!

Dzięki zaangażowaniu uczniów w realizację kolejnych zadań  MegaMisji
nasza świetlica wzbogaciła się
o zestaw książek oraz o zestaw gier edukacyjnych.

 Za wszystkie wspaniałe nagrody opiekunowie i dzieci serdecznie dziękują
Fundacji Orange i czekają na kolejne wyzwania!!!

 

 


Nasze relacje z realizowanych zajęć można śledzić na platformie MegaMisja.

https://platforma.megamisja.pl/katalog-relacji/441  

Jak mówi stare powiedzenie, „Święta, święta  i po świętach”, czyli „Wszystko co dobre, szybko się kończy”. Przyszedł Nowy Rok i nie wiadomo kiedy minął pierwszy jego miesiąc. Podczas styczniowych zajęć rozmawialiśmy nt. dokarmiania zwierząt zimą, czytaliśmy zimowe baśnie,pamiętaliśmy o naszych ukochanych babciach i dziadkach.  Zajęcia prowadzone w świetlicy szkolnej w dużej mierze nawiązywały do obecnie panującej zimowej pory roku. Dzieci wykonywały wiele prac z wykorzystaniem różnorodnych technik plastycznych w celu ukazania uroków tak lubianej przez nie zimy. Miały okazję pogłębić swoją wiedzę dotyczącą potrzeby i zasad dokarmiania zwierząt podczas zimy. Z kolei z okazji Dnia Babci i Dziadka wykonywaliśmy piękne laurki dla naszych kochanych dziadków, podczas zajęć kulinarnych upiekliśmy pyszne ciasteczka. Warto wspomnieć również o tym, iż styczniowy śnieg, który zaszczycił nas swoją obecnością, dostarczył nam niemałej frajdy.

GRUDZIEŃ 2017

 

ZDOBYLIŚMY KOLEJNĄ NAGRODĘ W MEGAMISJI!

 

W dniu  12 grudnia 2017 roku do świetlicy dotarł kolejny upominek, którym był 10 calowy tablet wraz z etui. Dzieci z radością rozpakowywały paczkę i nie kryły swej radości z otrzymania tak wspaniałej nagrody. Dzięki niej będą mogły atrakcyjnie spędzić czas wolny w świetlicy. Na pewno będziemy mieć teraz dużo zapału do pracy. Rozpoczynamy czwarty etap MegaMisji i walczymy o kolejną nagrodę.

 

Za tak wspaniałą nagrodę opiekunowie i dzieci serdecznie dziękują
Fundacji Orange i czekają na kolejne wyzwania!!!

 


Nasze relacje z realizowanych zajęć można śledzić na platformie MegaMisja.

 

https://platforma.megamisja.pl/katalog-relacji/441 LISTOPAD 2017 

ZDOBYLIŚMY NAGRODĘ W MEGAMISJI!!!  

W naszej świetlicy uczniowie z wielkim zapałem rozwiązują kolejne zadania w programie MegaMisja Fundacji Orange. Uczestnictwo to, oprócz dobrej zabawy i systematycznej  pracy, przynosi wiele korzyści, m.in. niespodzianki i nagrody przyznawane za zdobyte punkty.
W dniu  2 listopada 2017 roku do świetlicy dotarł  upominek, którym był zestaw plastyczny. W paczce znalazły się kleje, bloki, farby, pędzelki, pisaki, kredki. Dzieci z radością rozpakowywały dary i nie kryły swej radości z otrzymania tylu barwnych materiałów. Dzięki tej nagrodzie będą mogły atrakcyjnie spędzić czas wolny w świetlicy, zwłaszcza że pojawiły się już pierwsze pomysły na ciekawe prace plastyczne i dekoracje.

 Za wszystkie nagrody opiekunowie i dzieci serdecznie dziękują
Fundacji Orange i czekają na kolejne wyzwania!!!


Nasze relacje z realizowanych zajęć można śledzić na platformie MegaMisja

https://platforma.megamisja.pl/katalog-relacji/441 

 


 

W pierwszej połowie listopada w naszej świetlicy zawsze króluje tematyka patriotyczna. Dzięki temu, z roku na rok, coraz więcej wiemy o Polsce i wielkich Polakach. Czytamy artykuły z czasopisma „Świerszczyk” i utwory literackie tematycznie związane z dziejami naszej ojczyzny, oglądamy albumy i inne książki o tematyce historycznej, wyszukujemy w nich odpowiedzi na pytania, odczytujemy wybrane fragmenty, oglądamy portrety postaci historycznych, podziwiamy polskie zabytki. Największą uwagą obdarzamy symbole narodowe oraz Święto Niepodległości i poprzedzający je okres zaborów. Ponadto rozwiązujemy krzyżówki, zagadki i inne łamigłówki, bierzemy udział w quizach wiedzy i zabawach dydaktycznych, rozmawiamy, słuchamy, zadajemy pytania, a więc poznajemy najbardziej interesujące okoliczności wybranych wydarzeń, zarówno tych chwalebnych, jak i tragicznych.


PAŹDZIERNIK 2017

 

Podczas zajęć kulinarnych przygotowaliśmy koktajl szpinakowy oraz bananowe placuszki.Było pysznie i zdrowo.

 

 

NASZA ŚWIETLICA JEST W MEGAMISJI

Znalezione obrazy dla zapytania MEGAMISJA

 

 

 


ROK SZKOLNY 2016/2017

CZERWIEC 2017  

 Udało się!!! Dostaliśmy się do MegaMisji!!! Jesteśmy wśród 250 placówek z całej Polski, które od września poprzez zabawę będą uczyć najmłodszych jak być bezpiecznym i świadomym użytkownikiem multimediów. Organizatorem konkursu MegaMisja jest Fundacja Orange. Warunkiem przystąpienia do udziału w konkursie  było nagranie 30–sekundowego filmu promującego naszą świetlicę. Podjęliśmy wyzwanie Fundacji Orange i nagraliśmy krótki film zapraszający MegaMisję do szkoły. Nasz film spodobał się organizatorom i dostaliśmy się do programu. Już od 1 września 2017r. na uczestników zajęć świetlicowych czeka całoroczna przygoda z Julką, Kubą i Psotnikiem – bohaterami edukacyjnej zabawy w cyfrowe laboratorium. W trakcie zajęć uczniowie będą poznawać zasady bezpiecznego i rozważnego korzystania z nowych technologii. Dodatkową motywacją do uczestnictwa w tych zajęciach jest to, że każde wykonanie zadania wiąże się z otrzymaniem punktów, które wymienione zostaną na nagrody.  Bardzo się cieszymy, że będziemy mogli  wziąć udział we wspaniałej przygodzie MegaMisji.

 

 


 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone © Szkoła Podstawowa im. Leśników Polskich w Gębicach

Realizacja: Superszkolna.pl

Zaszyfrowany adres tej strony