Do świetlicy zapraszamy od godz. 7.25 do godz. 15.50.

 Celem działalności świetlicy szkolnej jest przede wszystkim zapewnienie opieki uczniom przed zajęciami lekcyjnymi i po nich w bezpiecznym i miłym otoczeniu, stworzenie warunków do wypoczynku, relaksu, zjedzenia posiłku i umożliwieniu przygotowania prac domowych.

Zajęcia w naszej świetlicy są prowadzone według tematów zaplanowanych na poszczególne miesiące wynikające z planu pracy świetlicy.Szczególną uwagę zwracamy na kształtowanie umiejętności współdziałania i współżycia w różnorodnej grupie wiekowej.Nasza świetlica jest przyjazna dziecku, w której spotyka się z atmosferą życzliwości i zainteresowania, współpracy i zrozumienia.
W naszej świetlicy prowadzimy zajęcia:

  • warsztaty kulinarne - promujące zdrowy styl życia i racjonalne odżywianie,
  • zajęcia artystyczne - do których zaliczamy zajęcia plastyczne, tj. malowanie, rysowanie, wydzieranki, modelowanie itp.
  • zajęcia muzyczne - nauka piosenek,
  • zajęcia relaksacyjne,
  • zajęcia taneczne - ćwiczenia rytmiczne, tańce,
  • gry i zabawy rozwijające intelekt i wzmacniające koncentrację,
  • zajęcia ruchowe na boisku, na placu zabaw, w kąciku Radosnej Szkoły,
  • zajęcia dydaktyczne,
  • uroczystości lokalne i państwowe, obchodzenie ważniejszych rocznic i świąt itp.
  • zajęcia rozwijające horyzonty umysłowe dziecka, które obejmują czytanie książek, oglądanie filmów, bajek.

 

Karta zgłoszenia dziecka do świetlicy.

  karta_zgloszenia.docx

Regulamin Świetlicy Szkolnej 

  regulamin_swietlicy_01092019.docx

Regulamin Stołówki Szkolnej

  regulamin_stolowki_szkolnej_2019.docx

Karta zgłoszenia dziecka na stołówkę

  karta__zgloszenia__dziecka_na_stolowke_szkolna.docx

Regulamin Przewozów Szkolnych

  regulamin_przewozow_2019.docx

Plan odjazdów do szkoły

    godziny_odjazdu_autobusow_7102019.docx

 

 
ZAJĘCIA W NASZEJ ŚWIETLICY 

Świetlica, to w szkole jedno z ulubionych miejsc naszych podopiecznych. Jest tu czas na naukę oraz zabawę z rówieśnikami. Panują miła atmosfera i porządek. W naszej świetlicy jest wesoło i kolorowo, tutaj nie ma miejsca na nudę. Popatrzcie jak się bawimy i spędzamy czas.

W ROKU SZKONYM 2017/2018 REALIZOWALIŚMY
W ŚWIETLICY PROGRAM MEGAMISJA.
WSZYSTKIE ZADANIA ZOSTAŁY ZREALIZOWANE,
ŚWIETLICA OTRZYMAŁA WIELE NAGRÓD RZECZOWYCH ORAZ CERTYFIKAT UDZIAŁU W PROGRAMIE MEGAMISJA
ROK SZKOLNY 2019/2020

 

WRZESIEŃ 2019

 

Minął już czas wakacji i przyszła pora na naukę.W naszej świetlicy znów gwar i zabawa.  Do naszej świetlicowej grupy dołączyły dzieci z klasy I, III, V, VI. Serdecznie ich przyjęliśmy i zaprosiliśmy do wspólnych zabaw.  Nowy rok szkolny rozpoczęliśmy w świetlicy od zapoznania się z regulaminem. Szczególną uwagę zwróciliśmy na zachowanie bezpieczeństwa zarówno w szkole jak i w drodze do niej, w świetlicy i na placu zabaw. Dzięki temu zabawa, praca, nauka jak i odpoczynek w świetlicy będzie mógł przebiegać w miłej, a przede wszystkim bezpiecznej atmosferze. Mówiliśmy, jak możemy dbać o siebie i kolegów oraz co należy do naszych obowiązków i jakie mamy prawa.  Wrześniowe dni w upłynęły nam na opowiadaniu wakacyjnych przygód, zabawach integracyjnych, wykonywaniu prac plastycznych. Korzystaliśmy z pięknej pogody i dużo czasu spędzaliśmy na boisku i placu zabaw. 

 

 

  


ROK SZKOLNY 2018/2019

CZERWIEC 2019

 

Ostatni przedwakacyjny miesiąc rozpoczął się, rzecz jasna od Dnia Dziecka! W myśl hasła: „Wszystkie Dzieci nasze są” rozmawialiśmy o prawach dzieci, tak ważnych jak prawo do zabawy, do miłości, nauki, prawo do rozwoju i opieki. Zwróciliśmy też uwagę na różnice między dziećmi pochodzącymi z różnych krajów, różnice takie jak kolor skóry, wyznanie, czy narodowość i język, którym się posługujemy. Poruszyliśmy nawet kwestię niepełnosprawności i tego jak możemy takim dzieciom pomóc. Z tej obszernej nauki wyciągnęliśmy jeden wniosek – „Mimo tak wielu różnic, wszystkie dzieci (i dorośli) są tacy sami”. Podczas zajęć ABC emocji rozmawialiśmy nt. uczuć.W czerwcu nie zapominamy o Dniu Taty. Przygotowujemy niespodzianki dla naszych kochanych tatusiów. W ostatnim tygodniu roku czerwca będziemy rozmawiać o zbliżających się wakacjach. Porozmawiamy o zasadach bezpieczeństwa podczas letnich zabaw w czasie wakacji. Pamiętajcie bezpieczeństwo jest najważniejsze! Panie ze świetlicy życzą Wam zatem Drogie Dzieci bezpiecznych i wesołych wakacji.

 MAJ 2019

 

Wiosna w pełni, a przyroda w maju raczy nas cudownymi widokami i zapachami kwitnących drzew i kwiatów. Dzieci inspirowały się ich pięknem, tworząc efektowne kwiaty. Miesiąc maj jest poświęcony książce oraz czytelnictwu. Czytanie książek uczy nas wyrażać swoje myśli, rozwija nasze uczucia, dostarcza wiedzy o innych krajach i kulturze a także rozwija myślenie i fantazję. Wychowankowie naszej świetlicy uczestniczyli w różnorodnych zajęciach mających na celu zachęcenie ich do czytania książek i czasopism oraz rozbudzenie zainteresowań czytelniczych. 
Jednak najważniejszy majowy dzień, jak każde dziecko wie, przypada na 26 maja  – Dzień Matki. 
W naszej świetlicy dzieci doskonale o tym święcie pamiętają i chętnie wykoują upominki dla swoich Mam.

Maj nie skąpił nam zimna, dlatego kiedy zrobiło się ciepło każdą możliwą chwilę staraliśmy się spędzić na powietrzu.

 


KWIECIEŃ 2019

 

W kwietniu świetlicowa sala zakwitła pięknymi kolorowymi drzewami, zapełniła się kolorowymi pisankami oraz wesołymi zajączkami i barankami. Słowem – świetlica pełną parą przygotowywała się do nadchodzącej Wielkanocy. Początek kwietnia upłynął nam na przypominaniu sobie ulubionych bohaterów literackich i wspólnym czytaniu bajek i rysowaniu naszych ukochanych książkowych postaci. Dzieci poznały też pojęcie recyklingu i zasady segregowania odpadów, rozmawialiśmy też o tym, jak ważne jest dbanie o czystość naszej planety. W związku ze zbliżającym się Świętem Konstytucji 3 Maja przypomnimy sobie polskie symbole narodowe oraz ich znaczenie. 

 


MARZEC 2019 

W marcu w naszej świetlicy zrobiło się kolorowo i słonecznie. Im częściej docierały do nas promienie słońca, tym chętniej wykonywaliśmy wiosenne prace plastycznie. Chcąc jak najpiękniej przywitać wiosnę wykonaliśmy wiosenne drzewka, bociany, kwiaty, które zdobią naszą gazetkę. Ładna pogoda sprzyjała spacerom i zabawom na świeżym powietrzu. Podczas zajęć w bibliotece szkolej czytaliśmy swoje ulubione książki, rozwiązywaliśmy zagadki. Zajecia ABC emocji nauczyły nas jak radzić sobie ze złymi emocjami.
W marcu odbywa się w naszej świetlicy
Międyzklasowy Turniej Piłkarzyków. Roztrzygnięcie turnieju nastąpi pod koniec marca. 

 

 

LUTY 2019 

Zima trwa w najlepsze - chciałoby się powiedzieć, tyle że za oknami zamiast śniegu na przemian czasem słońce, czasem deszcz. Mocne pragnienie śniegu zaakcentowaliśmy wykonując zimowe prace plastyczne: bałwanki, zimowe miasto, zimowe zabawy na śniegu i lodzie. W tygodniu, pod hasłem Bezieczny Internet rozmawialiśmy na temat zasad bezpiecznego korzystania z internetu.W lutym nie zapomnieliśmy o Walentynkach. W tygodniu pod hasłem: „Walentynki. O miłości i przyjaźni” w świetlicy podniosła się temperatura! Dzieci wylewnie okazywały swoje uczucia pisząc kartki walentynkowe z życzeniami i wysyłając je „Pocztą Walentynkową”. Zarówno młodsi jak i starsi uczniowie chwycili za długopisy, ołówki i kredki, aby przelać na papier swoje gorące uczucia i okazać je swojej sympatii.W wolnym czasie czytaliśmy baśnie z całego świata, które znaleźliśmy w aktualnym wydaniu czasopisma "Świetlica w szkole".
W świetlicy zawsze czekają na wszystkich gry sportowe, towarzyskie, strategiczne. Jest również miejsce 
dla tych, którzy chcieliby odrabiać  lekcje czy odpocząć po całym dniu szkolnych obowiązków. U nas każdy znajdzie dla siebie miejsce.

 

 


STYCZEŃ 2019

 

W styczniu  zajęcia prowadzone w świetlicy szkolnej w dużej mierze nawiązywały do obecnie panującej zimowej pory roku. Dzieci wykonywały wiele prac z wykorzystaniem różnorodnych technik plastycznych w celu ukazania uroków tak lubianej przez nie zimy. Miały okazję pogłębić swoją wiedzę dotyczącą potrzeby i zasad dokarmiania zwierząt podczas zimy. Zima to trudny czas dla ptaków. Dzieci uczęszczające do świetlicy pamiętają o naszych małych przyjaciołach, którzy zwłaszcza w zimowym okresie, potrzebują naszej pomocy.  Dzieci zapoznały się z prostymi sposobami dokarmiania ptaków. W związku ze zbliżającym się okresem ferii, dzieci zapoznały się także z regułami bezpiecznego wypoczynku. 

 

 

  


GRUDZIEŃ 2018 

Grudzień jest szczególnym miesiącem.  Od pierwszych dni towarzyszy mu nastrój wyczekiwania, najpierw na przybycie ulubionego świętego – Mikołaja, a następnie na ulubione święta – Bożego Narodzenia. Odliczając dni do tych szczególnych chwil, nie marnujemy czasu i pieczołowicie się do nich przygotowujemy. Rozmawiamy o bogatych i pięknych zwyczajach i tradycjach tych świąt, czytamy wiersze, opowiadania i fragmenty książek na temat bożonarodzeniowych chwil i przeżyć, śpiewamy pastorałki i kolędy. Dzieci z zapałem wykonują kolorowe choinki, bombki, stroiki, które zdobią wystawę prac w świetlicy.Podczas zajęć kulinarnych uczniowie szkoły podstawowej upiekli świateczne pierniki, którymi częstowaliśmy rodziców podczas KONCERTU MIKOŁAJKOWEGO. Atmosfera życzliwości i przyjaźni, która w sposób naturalny tworzy się w grudniu sprzyja rozmowom o cechach dobrego kolegi i o niesieniu pomocy potrzebującym. Dlatego niektóre z naszych grudniowych zajęć poświęcimy tym zagadnieniom. Będą sprzyjały temu zarówno zabawy i tańce integracyjne, jak również wybrane wiersze i opowiadania, które ukazują przykłady postaw godnych pochwały i tych zasługujących na naganę. Nie zapomnimy także o przypomnieniu dobrych manier obowiązujących przy stole, a zwłaszcza przy tym świątecznym.


LISTOPAD 2018

Nastał czas, w którym dni stają się coraz krótsze, czasami wydają się nam szare i smutne. Jednak w naszej świetlicy nie ma miejsca na ponury nastrój. W pierwszej połowie listopada w naszej świetlicy zawsze króluje tematyka patriotyczna. Dzięki temu, z roku na rok, coraz więcej wiemy o Polsce i wielkich Polakach. Czytamy utwory literackie tematycznie związane z dziejami naszej ojczyzny, oglądamy albumy i inne książki o tematyce historycznej i krajoznawczo-geograficznej, rozwiązujemy krzyżówki, zagadki i inne łamigłówki. Uczestniczymy w zabawach dydaktycznych, rozmawiamy, słuchamy, zadajemy pytania, a więc poznajemy najbardziej interesujące okoliczności wybranych wydarzeń, zarówno tych chwalebnych, jak  i tragicznych. W drugiej połowie miesiąca  cały tydzień poświęcony będzie ulubieńcom wszystkich dzieci – pluszowym misiom. Dzieci będą wykonywały misie przy zastosowaniu różnych technik plastycznych, opowiadały o swoich Przytulankach. Koniec  listopada  to wspomnienie Św. Andrzeja czyli tradycyjne andrzejki. W świetlicy będziemy poznawać przysłowia, tradycje i zwyczaje związane z tym dniem.

PAŹDZIERNIK 2018

Październik jest miesiącem, w którym kolorowe barwy jesieni pokrywają otaczający nas świat. Podczas spacerów dzieci zbierały dary jesieni, w naszej świetlicy pojawiły się jesienne dekoracje.
Na świetlicowym parapecie powstał kącik przyrodnika, w którym zgromadziliśmy przyniesione dary. Zadziwiające jak wiele można zrobić z kasztanów i plasteliny. Kreatywność naszych dzieci jest godna podziwu. W świetlicy szkolnej uczniowie pokazali bogactwo dziecięcej wyobraźni i wyczarowali kolorowe, jesienne prace.
WRZESIEŃ 2018

 


 ROK SZKOLNY 2017/2018

CZERWIEC 2018

 

Ostatni miesiąc roku szkolnego 2017/2018 upływa nam bardzo szybko pod hasłem zbliżających się wakacji. Pogoda jest wakacyjna, więc dużo czasu spędzamy na świeżym powierzu. W pierwszym tygodniu  czerwca rozmawialiśmy nt. praw dziecka. Tematem  zajęć kolejnego tygodna są wakacyjne podróże.  Poznajemy miejsca, które  warto zobaczyć podczas letnich wakacji. W ostatnim tygodniu roku czerwca będziemy rozmawiać o zasadach bezpieczeństwa podczas letnich zabaw. Pamiętajcie bezpieczeństwo jest najważniejsze!

  

 


MAJ 2018

Świetlica wygrywa w MegaMisji!!! 

W piątek 18 maja 2018r. do naszej świetlicy dotarła kolejna nagroda od MegaMisji- zestaw artykułów plastycznych.

 

 

Bardzo dziękujemy Fundacji Orange za nagrodę!!!

Maj nie skąpił nam ciepła i pięknej pogody, dlatego każdą możliwą chwilę staraliśmy się spędzić na powietrzu. Korzystaliśmy ze wszystkich miejsc przeznaczonych do gier i zabaw – z boisk, z ogródka oraz z placu zabaw i otaczającego go terenu. Zabawy ruchowe, sprawnościowe, tematyczne, zajęcia relaksacyjne i gry sportowe to nasze ulubione formy aktywności, a możliwość przebywania na łonie natury oraz obserwowania i podziwiania jej piękna stanowi zawsze dodatkowy atut.
W naszej świetlicy odbyły się różnorodne zajęcia na temat świąt narodowych. Utrwalaliśmy symbole narodowe, poznaliśmy melodie żołnierskie oraz pieśni patriotyczne. Wesołe Świetliczanki wykonały prace plastyczne, które ozdabiają naszą świetlicową gazetkę. rozmawialiśmy o książkach, ich wartości, ulubionych lub szczególnie polecanych utworach. Staraliśmy się wyjaśnić myśl „Kto czyta, żyje wielokrotnie”. 23 maja 2018r. obchodzimy w naszej szkole Święto Patrona. Podczas zajęć świetlicowych rozmawialiśmy na temat naszego tegorocznego patrona Pana Mariana Kałuży.
26 maja to Dzień Matki. W naszej świetlicy dzieci doskonale o tym święcie pamiętają i chętnie wykonały kartki dla swoich Mam.

KWIECIEŃ 2018 

NOWOŚCI W MEGAMISJI!


Huraaaa! Złapaliśmy następnego Psotnika i mamy następną nagrodę! Otrzymaliśmy następny tablet! A to prezent od MegaMisji za wykonanie zadań z 7 bloku edukacyjnego: Etyka i wartości w komunikacji i mediach. Solidnie się napracowaliśmy! Dowiedzieliśmy się: co to jest kampania społeczna, rozmawialiśmy o tym, co to jest przyjaźń i czy możliwa jest na odległość, a także czym jest dobro i zło.

Otrzymane nagrody zdecydowanie dodają skrzydeł i motywują do dalszej pracy!

DZIĘKUJEMY MEGAMISJI ZA WSPANIAŁE NAGRODY!

Więcej na stronie Megamisji:


https://platforma.megamisja.pl/katalog-relacji/441 

 

 

Kwiecień plecień sprawił, że w świetlicy jak zwykle dużo się działo! Miesiąc rozpoczęliśmy świątecznie! W świetlicy na dobre rozgościły się wielkanocne króliczki i kurczaczki oraz kolorowe pisanki! Pogoda nie zawsze nas rozpieszczała, ale w świetlicy wiosna rozgościła się już na dobre za sprawą pięknych kwiatów, motyli, żab.W kwietniu nasze zajęcia poświęcone były zdrowiu. Z wielką radośći uczestniczyliśmy w Szkolnym Turnieju Wiedzy o Zdrowiu "WYĆWICZYĆ ZDROWIE". Podczas zajęć kulinarnych przygotowaliśmy pyszną pizzę.

 

MARZEC 2018

ZDOBYWAMY WIEDZĘ I NAGRODY W MEGAMISJI !!!

 

Dzieci w naszej świetlicy dzielnie rozwiązują kolejne zadania w programie MegaMisja Fundacji Orange. Oprócz dobrej zabawy, a czasem ciężkiej pracy na zajęciach uczestnictwo w tym programie przynosi nam wiele niespodzianek i nagród. W środę 14 marca 2018r. nasza świetlica otrzymała kolejną nagrodę od MegaMisji. Tym razem był to zestaw audiobooków, gier i artykułów plastycznych.

 

„W marcu jak w garncu…?” – niestety tegoroczna pogoda w marcu nas nie rozpieszcza, nie zachęcając i nie dając wielu możliwości spędzania czasu wolnego na dworze. Mimo tego, dzielnie walcząc z ponurymi chmurami i deszczową aurą, staramy się organizować sobie inne ciekawe i przyjemne zajęcia w świetlicy. W marcu obchodziliśmy Dzień Kobiet, przy okazji którego chłopcy mieli możliwość złożyć życzenia swoim koleżankom. Podczas zajęć tematycznych, mogliśmy poznać ciekawe zawody, wykonywane przez kobiety, oraz porozmawiać o roli pań w pracy i w życiu codziennym. Pomimo ponurej aury wiosna zagościła w naszej świetlicy na dobre w różnego rodzaju dekoracjach. Dzieci cierpliwie robiły hiacynty i przebiśniegi na papierowych tackach . Wszystkie prace zdobią gazetkę świetlicową. Ostatnie dni marca to czas przygotowań do Świąt Wielkanocnych. W świetlicy z pewnością nie zabraknie kolorowych pisanek i zajączków. Będziemy uczestniczyć w zajęciach kulinarnych, podczas których będziemy dekorować babeczki wielkanocne.LUTY 2018

 

Czas przed feriami pozwolił nam pocieszyć się zimą i doświadczyć jej uroków.
W tym okresie chętnie rozmawialiśmy o urokach zimowej pory roku, uczestniczyliśmy w zimowych zabawach, śpiewaliśmy piosenki o zimie i tworzyliśmy prace plastyczne prezentujące zimowe krajobrazy i zimowe symbole.  Podczas zajęć kulinarnych przygotowaliśmy sałatkę gyros oraz pyszne tosty. Przed feriami rozpoczęliśmy cykl pogadanek na temat bezpieczeństwa w czasie ferii. Przypomnieliśmy sobie zasady ruchu drogowego, m.in. którą stroną jezdni się poruszamy, na jakich światłach przechodzimy przez jezdnię, o obowiązku noszenia odblasków.  Mówiliśmy o niebezpieczeństwie wchodzenia na lód na otwartych zbiornikach wodnych, o konieczności zakładania kasków na stokach narciarskich, o zimowych zabawach itp. Przypomnieliśmy sobie numery alarmowe i sposoby korzystania z nich. Życząc sobie bezpiecznych ferii udaliśmy się na zimowy wypoczynek.

 

 


STYCZEŃ 2018

KOLEJNA NAGRODA W MEGAMISJI !!!

Dzięki zaangażowaniu uczniów w realizację kolejnych zadań  MegaMisji
nasza świetlica wzbogaciła się
o zestaw książek oraz o zestaw gier edukacyjnych.

 Za wszystkie wspaniałe nagrody opiekunowie i dzieci serdecznie dziękują
Fundacji Orange i czekają na kolejne wyzwania!!!

 

 


Nasze relacje z realizowanych zajęć można śledzić na platformie MegaMisja.

https://platforma.megamisja.pl/katalog-relacji/441 


 

Jak mówi stare powiedzenie, „Święta, święta  i po świętach”, czyli „Wszystko co dobre, szybko się kończy”. Przyszedł Nowy Rok i nie wiadomo kiedy minął pierwszy jego miesiąc. Podczas styczniowych zajęć rozmawialiśmy nt. dokarmiania zwierząt zimą, czytaliśmy zimowe baśnie,pamiętaliśmy o naszych ukochanych babciach i dziadkach.  Zajęcia prowadzone w świetlicy szkolnej w dużej mierze nawiązywały do obecnie panującej zimowej pory roku. Dzieci wykonywały wiele prac z wykorzystaniem różnorodnych technik plastycznych w celu ukazania uroków tak lubianej przez nie zimy. Miały okazję pogłębić swoją wiedzę dotyczącą potrzeby i zasad dokarmiania zwierząt podczas zimy. Z kolei z okazji Dnia Babci i Dziadka wykonywaliśmy piękne laurki dla naszych kochanych dziadków, podczas zajęć kulinarnych upiekliśmy pyszne ciasteczka. Warto wspomnieć również o tym, iż styczniowy śnieg, który zaszczycił nas swoją obecnością, dostarczył nam niemałej frajdy.

GRUDZIEŃ 2017

 

ZDOBYLIŚMY KOLEJNĄ NAGRODĘ W MEGAMISJI!

 

W dniu  12 grudnia 2017 roku do świetlicy dotarł kolejny upominek, którym był 10 calowy tablet wraz z etui. Dzieci z radością rozpakowywały paczkę i nie kryły swej radości z otrzymania tak wspaniałej nagrody. Dzięki niej będą mogły atrakcyjnie spędzić czas wolny w świetlicy. Na pewno będziemy mieć teraz dużo zapału do pracy. Rozpoczynamy czwarty etap MegaMisji i walczymy o kolejną nagrodę.

 

Za tak wspaniałą nagrodę opiekunowie i dzieci serdecznie dziękują
Fundacji Orange i czekają na kolejne wyzwania!!!

 


Nasze relacje z realizowanych zajęć można śledzić na platformie MegaMisja.

 

https://platforma.megamisja.pl/katalog-relacji/441 


Grudzień to wyjątkowy miesiąc. Od pierwszych dni towarzyszy mu nastrój wyczekiwania, najpierw na przybycie ulubionego świętego – Mikołaja, a następnie na ulubione święta – Bożego Narodzenia. Odliczając dni do tych szczególnych chwil, nie marnujemy czasu i pieczołowicie się do nich przygotowujemy. Rozmawiamy o bogatych i pięknych zwyczajach i tradycjach tych świąt, czytamy wiersze, opowiadania i fragmenty książek na temat bożonarodzeniowych chwil i przeżyć, śpiewamy pastorałki i kolędy. W tym miesiącu tworzymy prace plastyczne, które tworzą świąteczną atmosferę w naszych salach oraz szczególnie chętnie kolorujemy „gwiazdkowe” obrazki i rozwiązujemy bożonarodzeniowe łamigłówki. Nie zapomnieliśmy także o przypomnieniu dobrych manier obowiązujących przy stole, a zwłaszcza przy tym świątecznym.

W tym roku także zorganizowaliśmy kiermasz ozdób bożonarodzeniowych. Można było zakupić wiele atrakcyjnych dekoracji i kartek świątecznych, tj.: lampiony, serduszka, bałwanki, wieńce, aniołki, choinki, bombki itp. Tym razem większość przedmiotów znalazła swoich nabywców, za co serdecznie dziękujemy. Mamy nadzieję, że zakupione ozdoby staną się miłym elementem świątecznego wystroju domu.


LISTOPAD 2017

 

ZDOBYLIŚMY NAGRODĘ W MEGAMISJI!!!

 

W naszej świetlicy uczniowie z wielkim zapałem rozwiązują kolejne zadania w programie MegaMisja Fundacji Orange. Uczestnictwo to, oprócz dobrej zabawy i systematycznej  pracy, przynosi wiele korzyści, m.in. niespodzianki i nagrody przyznawane za zdobyte punkty.
W dniu  2 listopada 2017 roku do świetlicy dotarł  upominek, którym był zestaw plastyczny. W paczce znalazły się kleje, bloki, farby, pędzelki, pisaki, kredki. Dzieci z radością rozpakowywały dary i nie kryły swej radości z otrzymania tylu barwnych materiałów. Dzięki tej nagrodzie będą mogły atrakcyjnie spędzić czas wolny w świetlicy, zwłaszcza że pojawiły się już pierwsze pomysły na ciekawe prace plastyczne i dekoracje.

 Za wszystkie nagrody opiekunowie i dzieci serdecznie dziękują
Fundacji Orange i czekają na kolejne wyzwania!!!


Nasze relacje z realizowanych zajęć można śledzić na platformie MegaMisja

https://platforma.megamisja.pl/katalog-relacji/441 

 


 

W pierwszej połowie listopada w naszej świetlicy zawsze króluje tematyka patriotyczna. Dzięki temu, z roku na rok, coraz więcej wiemy o Polsce i wielkich Polakach. Czytamy artykuły z czasopisma „Świerszczyk” i utwory literackie tematycznie związane z dziejami naszej ojczyzny, oglądamy albumy i inne książki o tematyce historycznej, wyszukujemy w nich odpowiedzi na pytania, odczytujemy wybrane fragmenty, oglądamy portrety postaci historycznych, podziwiamy polskie zabytki. Największą uwagą obdarzamy symbole narodowe oraz Święto Niepodległości i poprzedzający je okres zaborów. Ponadto rozwiązujemy krzyżówki, zagadki i inne łamigłówki, bierzemy udział w quizach wiedzy i zabawach dydaktycznych, rozmawiamy, słuchamy, zadajemy pytania, a więc poznajemy najbardziej interesujące okoliczności wybranych wydarzeń, zarówno tych chwalebnych, jak i tragicznych.
 


PAŹDZIERNIK 2017

 

W pierszym tygodniu października podczas zajęć świetlicowych rozmawialiśmy o naszych pupilach i opiece nad nimi. Dzieci z wielką radością opowiadały o swoich zwierzątkach. Przystąpiliśmy również do rozwiązania 2 zadania MegaMisji. Najpierw przypomnieliśmy sobie jakie są źródła informacji - okazało się, że nauka nie poszła w las i dużo zapamiętaliśmy z poprzednich zajęć. Ale przed nami pojawiło się następne zadanie. Psotnik znowu namieszał i musieliśmy pomóc Julce i Kubie w wyborze wyspy - miejsca wypoczynku na okres ferii. Podzieliliśmy się więc na 2 grupy: Sycylijczyków i Islandczyków. W internecie szukaliśmy informacji na temat Islandii i Sycylii. Sycylia czy Islandia? Tylko wiedza na temat wysp, mogła pomóc w podjęciu decyzji. Dzieci wpisywały hasła i korzystały z potrzebnych stron internetowych. Starsze dzieci pomagały młodszym. Praca przebiegała coraz sprawniej. Zdjęcia, które dzieci zobaczyły, zachwyciły je: piękne krajobrazy, rzeki, roślinność, wulkany, plaże, górskie wodospady, gejzery. Postanowiliśmy utrwalić te obrazki na papierze i tym sposobem powstały karty pracy - plakaty. Dzieci z zapałem i zaangażowaniem rysowały i myślę, że dzięki temu więcej zapamiętają. Co do wyboru wyspy – jednogłośnie wygrała Sycylia ze swoim ciepłym klimatem.

Podczas zajęć kulinarnych przygotowaliśmy koktajl szpinakowy oraz bananowe placuszki.Było pysznie i zdrowo.

 

 

NASZA ŚWIETLICA JEST W MEGAMISJI

Znalezione obrazy dla zapytania MEGAMISJA

Pierwsze zajęcia za nami. Uczniowie z radością przystąpili do udziału w Megamisji oraz pomocy Julce i Kubie. Dzieci chętnie odpowiadały na pytania zadawane przez Julkę i Kubę. Podczas zajęć dzieci poszukiwały różnych źródeł informacji i wykonywały plakaty ilustrujące wyszukane przez nich źródła wiedzy. Następnie korzystając z wielu poznanych źródeł wiedzy pomogły bohaterom MegaMisji wyszukać jak najwięcej informacji o żółwiu, którego Julka i Kuba chcieliby mieć w domu. Dzięki realizacji 1 zadania MegamMsji dzieci nauczyły się, że istnieją różne źródła informacji; potrafią nazwać najważniejsze źródła, z których korzystają; potrafią dopasować do zadanego pytania źródło informacji, z którego mogą uzyskać odpowiedź; dowiedziały się, że przy korzystaniu z niektórych źródeł, należy poprosić o pomoc dorosłych.

 

 
ROK SZKOLNY 2016/2017

CZERWIEC 2017 

 

 

 Udało się!!! Dostaliśmy się do MegaMisji!!! Jesteśmy wśród 250 placówek z całej Polski, które od września poprzez zabawę będą uczyć najmłodszych jak być bezpiecznym i świadomym użytkownikiem multimediów. Organizatorem konkursu MegaMisja jest Fundacja Orange. Warunkiem przystąpienia do udziału w konkursie  było nagranie 30–sekundowego filmu promującego naszą świetlicę. Podjęliśmy wyzwanie Fundacji Orange i nagraliśmy krótki film zapraszający MegaMisję do szkoły. Nasz film spodobał się organizatorom i dostaliśmy się do programu. Już od 1 września 2017r. na uczestników zajęć świetlicowych czeka całoroczna przygoda z Julką, Kubą i Psotnikiem – bohaterami edukacyjnej zabawy w cyfrowe laboratorium. W trakcie zajęć uczniowie będą poznawać zasady bezpiecznego i rozważnego korzystania z nowych technologii. Dodatkową motywacją do uczestnictwa w tych zajęciach jest to, że każde wykonanie zadania wiąże się z otrzymaniem punktów, które wymienione zostaną na nagrody.  Bardzo się cieszymy, że będziemy mogli  wziąć udział we wspaniałej przygodzie MegaMisji.

 

 


 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone © Szkoła Podstawowa im. Leśników Polskich w Gębicach

Realizacja: Superszkolna.pl

Zaszyfrowany adres tej strony