Kiedy spotka się przyszłość z przeszłością... - „Przystanek Olimp”

 

Dnia 26.02.2014 uczniowie  klas I-III gimnazjum wraz z opiekunami: panią dyrektor Beatą Maszewską oraz panią Małgorzatą Skibicką wybrali się do Miejskiego Centrum Kultury w Czarnkowie, aby obejrzeć spektakl teatralny pt. „Przystanek Olimp’’ w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego z Krakowa.

Akcja przedstawienia rozpoczęła się w dalekiej przyszłości, gdy historia ludzka została zapisana w pamięci Centralnego Komputera Ziemskiego. Kiedy na jednym z serwerów pojawił się wirus wymazujący dane historii starożytnej, dzieje ludzkości zostały zagrożone unicestwieniem. W wirtualny świat mitologii wyruszył wtedy agent specjalny, z misją naprawienia systemu. Młodzi widzowie wraz z głównym bohaterem mieli okazję wyruszyć w antyczny świat, w którym greccy bogowie i herosi, m.in. Minos, Hades, Ariadna, Afrodyta czy Herakles wpływali na losy ludzi, walczyli przeciwko sobie i zmieniali ustalony porządek dziejów.

 „Przystanek Olimp” pobudził wyobraźnię naszych gimnazjalistów, odkrywając przed nimi tajemnice świata mitologii, stał się wyjątkową lekcją historii. Wszyscy uczniowie pełni wrażeń i niezwykłych doznań spowodowanych ciekawymi efektami specjalnymi (pokaz iluminacji laserowej) żałowali, że podróż w antyczny świat tak szybko się skończyła. Z przeszłości poprzez przyszłość musieli wrócić do teraźniejszości!

Wszelkie prawa zastrzeżone © Szkoła Podstawowa im. Leśników Polskich w Gębicach

Realizacja: Superszkolna.pl

Zaszyfrowany adres tej strony