„NIE MA ŚMIECI, SĄ SUROWCE”

Pod takim hasłem, 4 października 2017r., nasza szkoła wraz z Zespołem Szkół im. K. Makuszyńskiego, Warsztatami Terapii Zajęciowej oraz Domem Pomocy Społecznej kolejny raz uczestniczyła w akcji „Sprzątanie świata”.

Impreza rozpoczęła się od zbiórki wszystkich uczestników w Zespole Szkół im. K. Makuszyńskiego w Gębicach, gdzie panie dyrektorki Alicja Kasperczak i Beata Maszewska oraz pan nadleśniczy Maciej Strawa gorąco powitali zebranych. Następnie razem z opiekunami poszliśmy w teren. Wyjście to połączone było ze sprzątaniem lasu. Po drodze dzieliliśmy się na grupy, które przy każdym zadaniu zmieniały zawodników. Pierwszym zadaniem było wymyślenie układu tanecznego oraz nagranie go. Kolejne zadanie to rozwiązywanie krzyżówki, która w dużej części dotyczyła św. Franciszka. Następnie mieliśmy napisać hasło dotyczące dbania o przyrodę. Czwartym zadaniem było ułożenie z szyszek leśnego zwierzęcia.

Ok. godz. 12.30 dotarliśmy na miejsce, czyli do Centrum Integracji Społecznej w Gębiczynie. Po przybyciu mieliśmy do wykonania jeszcze dwa zadania, pierwszym było ułożenie z rozsypanki dekalogu św. Franciszka. Kolejne zadanie polegało na dopasowaniu nazw warstw lasu do ich położenia. Na podsumowanie akcji „Sprzątanie świata” przybyli zaproszeni goście: p. J. Klimaszewski - Wicestarosta Czarnkowsko – Trzcianecki, p. J. Wielgosz- Przewodniczący Rady Gminy Czarnków, p. A. Tadeuszak- wicedyrektor Szkoły Podstawowej im. Leśników Polskich w Gębicach oraz p. A. Kasperczak – dyrektor Zespołu Szkół im. Kornela Makuszyńskiego w Gębicach.

Podczas trwania turnieju bardzo istotna okazała się przerwa na posiłek. Wszyscy uczestnicy z apetytem zjedli zupę pomidorową, kiełbaski z ogniska oraz słodkie rogaliki. Po zakończeniu każdy z gości wręczył przedstawicielom szkół dyplomy upamiętniające wyjątkową akcję integracyjną. Pogoda w tym dniu okazała się wyjątkowa, a całe przedsięwzięcie dostarczyło nam wielu niezapomnianych wrażeń.

 

 

 

 

 

Opublikowano: 10 października 2017 15:25

Kategoria: Aktualności

INTEGRACYJNA AKCJA SPRZĄTANIA ŚWIATA - "NIE MA ŚMIECI-SĄ SUROWCE"

Wyświetleń: 268

Wszelkie prawa zastrzeżone © Szkoła Podstawowa im. Leśników Polskich w Gębicach

Realizacja: Superszkolna.pl

Zaszyfrowany adres tej strony