PRÓBNY ALARM EWAKUACYJNY W NASZEJ SZKOLE

25 września 2017 r. o godz. 9.00 trzykrotny sygnał dzwonka wywołał całą społeczność szkolną Szkoły Podstawowej im. Leśników Polskich w Gębicach drogami ewakuacyjnymi do miejsca wskazanego przez służby organizacyjne.

Pani Dyrektor w towarzystwie kap. pożarnictwa p. Tadeusza Mendyka poinformowała o alarmie ewakuacyjnym związanym ze stwierdzoną mieszanką żrącą w toalecie chłopców na pierwszym piętrze. Druhowie OSP Sarbia-Sarbka dziarsko wyskoczyli z radiowozu, który pojawił się niemal natychmiastowo na dziedzińcu szkoły. Strażacy w pośpiechu podążyli na piętro w celu usunięcia zagrożenia. Po błyskawicznej akcji kapitan pożarnictwa przekazał wszystkim wiadomość, że teren został oczyszczony. Pochwalił społeczność szkolną za sprawność przemieszczania się i znajomość dróg ewakuacyjnych. Na szczęście był to tylko próbny alarm.

Pani Dyrektor w imieniu całej społeczności szkolnej serdecznie podziękowała kapitanowi pożarnictwa Tadeuszowi Mendykowi oraz wszystkim uczestniczącym strażakom z OSP Sarbia-Sarbka za przeprowadzenie po raz kolejny próbnego alarmu w naszej szkole. 

Opublikowano: 03 października 2017 14:40

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 265

Wszelkie prawa zastrzeżone © Szkoła Podstawowa im. Leśników Polskich w Gębicach

Realizacja: Superszkolna.pl

Zaszyfrowany adres tej strony