JU JITSU – PRZEPIS NA NIEZWYKŁE HOBBY!

27 września uczniowie klasy IIIa i IIIb, w ramach spotkań z absolwentami naszej szkoły, gościli panią Joannę Kubat, która przybyła do Szkoły Podstawowej im. Leśników Polskich w Gębicach wraz z mężem, który jednocześnie jest jej trenerem. Mąż naszego gościa ma za sobą ponad dwudziestoletni staż w sportach walki, a szczególnie w Ju Jitsu i jest posiadaczem czarnego pasa. Pani Joanna opowiedziała o swojej przygodzie z Ju Jitsu, która mimo wszystko jest stosunkowo krótka, bo nasza bohaterka znajduje się na drugim etapie wtajemniczenia do tego sportu walki (a jest ich pięć) i posiada pas niebieski.

Gimnazjaliści mieli okazję zobaczyć sportowców w akcji, nauczyć się wiele chwytów, a także usłyszeć o najróżniejszych dźwigniach i sposobach atakowania czy bronienia. W tym sporcie walki nie ma żadnej przemocy, w przeciwieństwie do np. znanego wszystkim MMA, dlatego nie zabrakło ochotników, którzy postanowili stanąć naprzeciw pani Joanny czy jej męża i pomóc w zademonstrowaniu niektórych chwytów.

To spotkanie miało uświadomić uczniom nie tylko to, iż nauka sztuk walki przydaje się do samoobrony, ale przede wszystkim to, że warto jest mieć hobby.

Cieszymy się z wizyty pani Joanny Kabat i mamy nadzieję, że wpłynie ona na rozwój zainteresowań u młodzieży w naszej szkole.

Opublikowano: 02 października 2017 14:49

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 260

Wszelkie prawa zastrzeżone © Szkoła Podstawowa im. Leśników Polskich w Gębicach

Realizacja: Superszkolna.pl

Zaszyfrowany adres tej strony