Znalezione obrazy dla zapytania megamisja orange

Do świetlicy zapraszamy od godz. 7.25 do godz. 15.50.

 

Celem działalności świetlicy szkolnej jest przede wszystkim zapewnienie opieki uczniom przed zajęciami lekcyjnymi i po nich w bezpiecznym i miłym otoczeniu, stworzenie warunków do wypoczynku, relaksu, zjedzenia posiłku i umożliwieniu przygotowania prac domowych.

Zajęcia w naszej świetlicy są prowadzone według tematów zaplanowanych na poszczególne miesiące wynikające z planu pracy świetlicy.Szczególną uwagę zwracamy na kształtowanie umiejętności współdziałania i współżycia w różnorodnej grupie wiekowej.Nasza świetlica jest przyjazna dziecku, w której spotyka się z atmosferą życzliwości i zainteresowania, współpracy i zrozumienia.
W naszej świetlicy prowadzimy zajęcia:

  • warsztaty kulinarne - promujące zdrowy styl życia i racjonalne odżywianie,
  • zajęcia artystyczne - do których zaliczamy zajęcia plastyczne, tj. malowanie, rysowanie, wydzieranki, modelowanie itp.
  • zajęcia muzyczne - nauka piosenek,
  • zajęcia relaksacyjne,
  • zajęcia taneczne - ćwiczenia rytmiczne, tańce,
  • gry i zabawy rozwijające intelekt i wzmacniające koncentrację,
  • zajęcia ruchowe na boisku, na placu zabaw, w kąciku Radosnej Szkoły,
  • zajęcia dydaktyczne,
  • uroczystości lokalne i państwowe, obchodzenie ważniejszych rocznic i świąt itp.
  • zajęcia rozwijające horyzonty umysłowe dziecka, które obejmują czytanie książek, oglądanie filmów, bajek.

 

Karta zgłoszenia dziecka do świetlicy.

karta_zgloszenia.docx

Regulamin Świetlicy Szkolnej 

regulamin_swietlicy_01092017.docx

Regulamin Stołówki Szkolnej

regulamin_stolowki_szkolnej_2017.docx

Karta zgłoszenia dziecka na stołówkę

karta_zgloszenia.docx

Regulamin Przewozów Szkolnych

regulamin_przewozow_2017.docx

Plan odjazdów do szkoły

godziny_odjazdu_autobusow_od_0109_2017.docx

 

 
ZAJĘCIA W NASZEJ ŚWIETLICY 

Świetlica, to w szkole jedno z ulubionych miejsc naszych podopiecznych. Jest tu czas na naukę oraz zabawę z rówieśnikami. Panują miła atmosfera i porządek. W naszej świetlicy jest wesoło i kolorowo, tutaj nie ma miejsca na nudę. Popatrzcie jak się bawimy i spędzamy czas.


ROK SZKOLNY 2017/2018

CZERWIEC 2018

 

Ostatni miesiąc roku szkolnego 2017/2018 upływa nam bardzo szybko pod hasłem zbliżających się wakacji. Pogoda jest wakacyjna, więc dużo czasu spędzamy na świeżym powierzu. W pierwszym tygodniu  czerwca rozmawialiśmy nt. praw dziecka. Tematem  zajęć kolejnego tygodna są wakacyjne podróże.  Poznajemy miejsca, które  warto zobaczyć podczas letnich wakacji. W ostatnim tygodniu roku czerwca będziemy rozmawiać o zasadach bezpieczeństwa podczas letnich zabaw. Pamiętajcie bezpieczeństwo jest najważniejsze!

  

 


MAJ 2018

Świetlica wygrywa w MegaMisji!!! 

W piątek 18 maja 2018r. do naszej świetlicy dotarła kolejna nagroda od MegaMisji- zestaw artykułów plastycznych.

 

 

Bardzo dziękujemy Fundacji Orange za nagrodę!!!

Maj nie skąpił nam ciepła i pięknej pogody, dlatego każdą możliwą chwilę staraliśmy się spędzić na powietrzu. Korzystaliśmy ze wszystkich miejsc przeznaczonych do gier i zabaw – z boisk, z ogródka oraz z placu zabaw i otaczającego go terenu. Zabawy ruchowe, sprawnościowe, tematyczne, zajęcia relaksacyjne i gry sportowe to nasze ulubione formy aktywności, a możliwość przebywania na łonie natury oraz obserwowania i podziwiania jej piękna stanowi zawsze dodatkowy atut.
W naszej świetlicy odbyły się różnorodne zajęcia na temat świąt narodowych. Utrwalaliśmy symbole narodowe, poznaliśmy melodie żołnierskie oraz pieśni patriotyczne. Wesołe Świetliczanki wykonały prace plastyczne, które ozdabiają naszą świetlicową gazetkę. rozmawialiśmy o książkach, ich wartości, ulubionych lub szczególnie polecanych utworach. Staraliśmy się wyjaśnić myśl „Kto czyta, żyje wielokrotnie”. 23 maja 2018r. obchodzimy w naszej szkole Święto Patrona. Podczas zajęć świetlicowych rozmawialiśmy na temat naszego tegorocznego patrona Pana Mariana Kałuży.
26 maja to Dzień Matki. W naszej świetlicy dzieci doskonale o tym święcie pamiętają i chętnie wykonały kartki dla swoich Mam.

KWIECIEŃ 2018 

NOWOŚCI W MEGAMISJI!


Huraaaa! Złapaliśmy następnego Psotnika i mamy następną nagrodę! Otrzymaliśmy następny tablet! A to prezent od MegaMisji za wykonanie zadań z 7 bloku edukacyjnego: Etyka i wartości w komunikacji i mediach. Solidnie się napracowaliśmy! Dowiedzieliśmy się: co to jest kampania społeczna, rozmawialiśmy o tym, co to jest przyjaźń i czy możliwa jest na odległość, a także czym jest dobro i zło.

Otrzymane nagrody zdecydowanie dodają skrzydeł i motywują do dalszej pracy!

DZIĘKUJEMY MEGAMISJI ZA WSPANIAŁE NAGRODY!

Więcej na stronie Megamisji:


https://platforma.megamisja.pl/katalog-relacji/441 

 

 

Kwiecień plecień sprawił, że w świetlicy jak zwykle dużo się działo! Miesiąc rozpoczęliśmy świątecznie! W świetlicy na dobre rozgościły się wielkanocne króliczki i kurczaczki oraz kolorowe pisanki! Pogoda nie zawsze nas rozpieszczała, ale w świetlicy wiosna rozgościła się już na dobre za sprawą pięknych kwiatów, motyli, żab.W kwietniu nasze zajęcia poświęcone były zdrowiu. Z wielką radośći uczestniczyliśmy w Szkolnym Turnieju Wiedzy o Zdrowiu "WYĆWICZYĆ ZDROWIE". Podczas zajęć kulinarnych przygotowaliśmy pyszną pizzę.

 

MARZEC 2018

ZDOBYWAMY WIEDZĘ I NAGRODY W MEGAMISJI !!!

 

Dzieci w naszej świetlicy dzielnie rozwiązują kolejne zadania w programie MegaMisja Fundacji Orange. Oprócz dobrej zabawy, a czasem ciężkiej pracy na zajęciach uczestnictwo w tym programie przynosi nam wiele niespodzianek i nagród. W środę 14 marca 2018r. nasza świetlica otrzymała kolejną nagrodę od MegaMisji. Tym razem był to zestaw audiobooków, gier i artykułów plastycznych.

 

„W marcu jak w garncu…?” – niestety tegoroczna pogoda w marcu nas nie rozpieszcza, nie zachęcając i nie dając wielu możliwości spędzania czasu wolnego na dworze. Mimo tego, dzielnie walcząc z ponurymi chmurami i deszczową aurą, staramy się organizować sobie inne ciekawe i przyjemne zajęcia w świetlicy. W marcu obchodziliśmy Dzień Kobiet, przy okazji którego chłopcy mieli możliwość złożyć życzenia swoim koleżankom. Podczas zajęć tematycznych, mogliśmy poznać ciekawe zawody, wykonywane przez kobiety, oraz porozmawiać o roli pań w pracy i w życiu codziennym. Pomimo ponurej aury wiosna zagościła w naszej świetlicy na dobre w różnego rodzaju dekoracjach. Dzieci cierpliwie robiły hiacynty i przebiśniegi na papierowych tackach . Wszystkie prace zdobią gazetkę świetlicową. Ostatnie dni marca to czas przygotowań do Świąt Wielkanocnych. W świetlicy z pewnością nie zabraknie kolorowych pisanek i zajączków. Będziemy uczestniczyć w zajęciach kulinarnych, podczas których będziemy dekorować babeczki wielkanocne.LUTY 2018

 

Czas przed feriami pozwolił nam pocieszyć się zimą i doświadczyć jej uroków.
W tym okresie chętnie rozmawialiśmy o urokach zimowej pory roku, uczestniczyliśmy w zimowych zabawach, śpiewaliśmy piosenki o zimie i tworzyliśmy prace plastyczne prezentujące zimowe krajobrazy i zimowe symbole.  Podczas zajęć kulinarnych przygotowaliśmy sałatkę gyros oraz pyszne tosty. Przed feriami rozpoczęliśmy cykl pogadanek na temat bezpieczeństwa w czasie ferii. Przypomnieliśmy sobie zasady ruchu drogowego, m.in. którą stroną jezdni się poruszamy, na jakich światłach przechodzimy przez jezdnię, o obowiązku noszenia odblasków.  Mówiliśmy o niebezpieczeństwie wchodzenia na lód na otwartych zbiornikach wodnych, o konieczności zakładania kasków na stokach narciarskich, o zimowych zabawach itp. Przypomnieliśmy sobie numery alarmowe i sposoby korzystania z nich. Życząc sobie bezpiecznych ferii udaliśmy się na zimowy wypoczynek.

 

 


STYCZEŃ 2018

KOLEJNA NAGRODA W MEGAMISJI !!!

Dzięki zaangażowaniu uczniów w realizację kolejnych zadań  MegaMisji
nasza świetlica wzbogaciła się
o zestaw książek oraz o zestaw gier edukacyjnych.

 Za wszystkie wspaniałe nagrody opiekunowie i dzieci serdecznie dziękują
Fundacji Orange i czekają na kolejne wyzwania!!!

 

 


Nasze relacje z realizowanych zajęć można śledzić na platformie MegaMisja.

https://platforma.megamisja.pl/katalog-relacji/441 


 

Jak mówi stare powiedzenie, „Święta, święta  i po świętach”, czyli „Wszystko co dobre, szybko się kończy”. Przyszedł Nowy Rok i nie wiadomo kiedy minął pierwszy jego miesiąc. Podczas styczniowych zajęć rozmawialiśmy nt. dokarmiania zwierząt zimą, czytaliśmy zimowe baśnie,pamiętaliśmy o naszych ukochanych babciach i dziadkach.  Zajęcia prowadzone w świetlicy szkolnej w dużej mierze nawiązywały do obecnie panującej zimowej pory roku. Dzieci wykonywały wiele prac z wykorzystaniem różnorodnych technik plastycznych w celu ukazania uroków tak lubianej przez nie zimy. Miały okazję pogłębić swoją wiedzę dotyczącą potrzeby i zasad dokarmiania zwierząt podczas zimy. Z kolei z okazji Dnia Babci i Dziadka wykonywaliśmy piękne laurki dla naszych kochanych dziadków, podczas zajęć kulinarnych upiekliśmy pyszne ciasteczka. Warto wspomnieć również o tym, iż styczniowy śnieg, który zaszczycił nas swoją obecnością, dostarczył nam niemałej frajdy.

GRUDZIEŃ 2017

 

ZDOBYLIŚMY KOLEJNĄ NAGRODĘ W MEGAMISJI!

 

W dniu  12 grudnia 2017 roku do świetlicy dotarł kolejny upominek, którym był 10 calowy tablet wraz z etui. Dzieci z radością rozpakowywały paczkę i nie kryły swej radości z otrzymania tak wspaniałej nagrody. Dzięki niej będą mogły atrakcyjnie spędzić czas wolny w świetlicy. Na pewno będziemy mieć teraz dużo zapału do pracy. Rozpoczynamy czwarty etap MegaMisji i walczymy o kolejną nagrodę.

 

Za tak wspaniałą nagrodę opiekunowie i dzieci serdecznie dziękują
Fundacji Orange i czekają na kolejne wyzwania!!!

 


Nasze relacje z realizowanych zajęć można śledzić na platformie MegaMisja.

 

https://platforma.megamisja.pl/katalog-relacji/441 


Grudzień to wyjątkowy miesiąc. Od pierwszych dni towarzyszy mu nastrój wyczekiwania, najpierw na przybycie ulubionego świętego – Mikołaja, a następnie na ulubione święta – Bożego Narodzenia. Odliczając dni do tych szczególnych chwil, nie marnujemy czasu i pieczołowicie się do nich przygotowujemy. Rozmawiamy o bogatych i pięknych zwyczajach i tradycjach tych świąt, czytamy wiersze, opowiadania i fragmenty książek na temat bożonarodzeniowych chwil i przeżyć, śpiewamy pastorałki i kolędy. W tym miesiącu tworzymy prace plastyczne, które tworzą świąteczną atmosferę w naszych salach oraz szczególnie chętnie kolorujemy „gwiazdkowe” obrazki i rozwiązujemy bożonarodzeniowe łamigłówki. Nie zapomnieliśmy także o przypomnieniu dobrych manier obowiązujących przy stole, a zwłaszcza przy tym świątecznym.

W tym roku także zorganizowaliśmy kiermasz ozdób bożonarodzeniowych. Można było zakupić wiele atrakcyjnych dekoracji i kartek świątecznych, tj.: lampiony, serduszka, bałwanki, wieńce, aniołki, choinki, bombki itp. Tym razem większość przedmiotów znalazła swoich nabywców, za co serdecznie dziękujemy. Mamy nadzieję, że zakupione ozdoby staną się miłym elementem świątecznego wystroju domu.


LISTOPAD 2017

 

ZDOBYLIŚMY NAGRODĘ W MEGAMISJI!!!

 

W naszej świetlicy uczniowie z wielkim zapałem rozwiązują kolejne zadania w programie MegaMisja Fundacji Orange. Uczestnictwo to, oprócz dobrej zabawy i systematycznej  pracy, przynosi wiele korzyści, m.in. niespodzianki i nagrody przyznawane za zdobyte punkty.
W dniu  2 listopada 2017 roku do świetlicy dotarł  upominek, którym był zestaw plastyczny. W paczce znalazły się kleje, bloki, farby, pędzelki, pisaki, kredki. Dzieci z radością rozpakowywały dary i nie kryły swej radości z otrzymania tylu barwnych materiałów. Dzięki tej nagrodzie będą mogły atrakcyjnie spędzić czas wolny w świetlicy, zwłaszcza że pojawiły się już pierwsze pomysły na ciekawe prace plastyczne i dekoracje.

 Za wszystkie nagrody opiekunowie i dzieci serdecznie dziękują
Fundacji Orange i czekają na kolejne wyzwania!!!


Nasze relacje z realizowanych zajęć można śledzić na platformie MegaMisja

https://platforma.megamisja.pl/katalog-relacji/441 

 


 

W pierwszej połowie listopada w naszej świetlicy zawsze króluje tematyka patriotyczna. Dzięki temu, z roku na rok, coraz więcej wiemy o Polsce i wielkich Polakach. Czytamy artykuły z czasopisma „Świerszczyk” i utwory literackie tematycznie związane z dziejami naszej ojczyzny, oglądamy albumy i inne książki o tematyce historycznej, wyszukujemy w nich odpowiedzi na pytania, odczytujemy wybrane fragmenty, oglądamy portrety postaci historycznych, podziwiamy polskie zabytki. Największą uwagą obdarzamy symbole narodowe oraz Święto Niepodległości i poprzedzający je okres zaborów. Ponadto rozwiązujemy krzyżówki, zagadki i inne łamigłówki, bierzemy udział w quizach wiedzy i zabawach dydaktycznych, rozmawiamy, słuchamy, zadajemy pytania, a więc poznajemy najbardziej interesujące okoliczności wybranych wydarzeń, zarówno tych chwalebnych, jak i tragicznych.
 


PAŹDZIERNIK 2017

 

W pierszym tygodniu października podczas zajęć świetlicowych rozmawialiśmy o naszych pupilach i opiece nad nimi. Dzieci z wielką radością opowiadały o swoich zwierzątkach. Przystąpiliśmy również do rozwiązania 2 zadania MegaMisji. Najpierw przypomnieliśmy sobie jakie są źródła informacji - okazało się, że nauka nie poszła w las i dużo zapamiętaliśmy z poprzednich zajęć. Ale przed nami pojawiło się następne zadanie. Psotnik znowu namieszał i musieliśmy pomóc Julce i Kubie w wyborze wyspy - miejsca wypoczynku na okres ferii. Podzieliliśmy się więc na 2 grupy: Sycylijczyków i Islandczyków. W internecie szukaliśmy informacji na temat Islandii i Sycylii. Sycylia czy Islandia? Tylko wiedza na temat wysp, mogła pomóc w podjęciu decyzji. Dzieci wpisywały hasła i korzystały z potrzebnych stron internetowych. Starsze dzieci pomagały młodszym. Praca przebiegała coraz sprawniej. Zdjęcia, które dzieci zobaczyły, zachwyciły je: piękne krajobrazy, rzeki, roślinność, wulkany, plaże, górskie wodospady, gejzery. Postanowiliśmy utrwalić te obrazki na papierze i tym sposobem powstały karty pracy - plakaty. Dzieci z zapałem i zaangażowaniem rysowały i myślę, że dzięki temu więcej zapamiętają. Co do wyboru wyspy – jednogłośnie wygrała Sycylia ze swoim ciepłym klimatem.

Podczas zajęć kulinarnych przygotowaliśmy koktajl szpinakowy oraz bananowe placuszki.Było pysznie i zdrowo.

WRZESIEŃ 2017

 

Minął już czas wakacji i przyszła pora na naukę. Do naszej świetlicowej grupy dołączyły dzieci z klasy I, IV, V, VI i klas VII. Pierwszy tydzień września minął nam na zapoznaniu się, było dużo zabaw integrujących grupę. Dzieci zapoznały się z regulaminem świetlicy oraz poznały zasady jej funkcjonowania. Odbyły się także pierwsze w tym roku szkolnym zajęcia  programowania SCRATCH.


NASZA ŚWIETLICA JEST W MEGAMISJI

Znalezione obrazy dla zapytania MEGAMISJA

Pierwsze zajęcia za nami. Uczniowie z radością przystąpili do udziału w Megamisji oraz pomocy Julce i Kubie. Dzieci chętnie odpowiadały na pytania zadawane przez Julkę i Kubę. Podczas zajęć dzieci poszukiwały różnych źródeł informacji i wykonywały plakaty ilustrujące wyszukane przez nich źródła wiedzy. Następnie korzystając z wielu poznanych źródeł wiedzy pomogły bohaterom MegaMisji wyszukać jak najwięcej informacji o żółwiu, którego Julka i Kuba chcieliby mieć w domu. Dzięki realizacji 1 zadania MegamMsji dzieci nauczyły się, że istnieją różne źródła informacji; potrafią nazwać najważniejsze źródła, z których korzystają; potrafią dopasować do zadanego pytania źródło informacji, z którego mogą uzyskać odpowiedź; dowiedziały się, że przy korzystaniu z niektórych źródeł, należy poprosić o pomoc dorosłych.

 

 
ROK SZKOLNY 2016/2017

CZERWIEC 2017 

 

 

 Udało się!!! Dostaliśmy się do MegaMisji!!! Jesteśmy wśród 250 placówek z całej Polski, które od września poprzez zabawę będą uczyć najmłodszych jak być bezpiecznym i świadomym użytkownikiem multimediów. Organizatorem konkursu MegaMisja jest Fundacja Orange. Warunkiem przystąpienia do udziału w konkursie  było nagranie 30–sekundowego filmu promującego naszą świetlicę. Podjęliśmy wyzwanie Fundacji Orange i nagraliśmy krótki film zapraszający MegaMisję do szkoły. Nasz film spodobał się organizatorom i dostaliśmy się do programu. Już od 1 września 2017r. na uczestników zajęć świetlicowych czeka całoroczna przygoda z Julką, Kubą i Psotnikiem – bohaterami edukacyjnej zabawy w cyfrowe laboratorium. W trakcie zajęć uczniowie będą poznawać zasady bezpiecznego i rozważnego korzystania z nowych technologii. Dodatkową motywacją do uczestnictwa w tych zajęciach jest to, że każde wykonanie zadania wiąże się z otrzymaniem punktów, które wymienione zostaną na nagrody.  Bardzo się cieszymy, że będziemy mogli  wziąć udział we wspaniałej przygodzie MegaMisji.

 

 


Ostatni przedwakacyjny miesiąc rozpoczął się, rzecz jasna od Dnia Dziecka! W myśl hasła: „Wszystkie Dzieci nasze są” rozmawialiśmy o prawach dzieci, tak ważnych jak prawo do zabawy, do miłości, nauki, prawo do rozwoju i opieki. Zwróciliśmy też uwagę na różnice między dziećmi pochodzącymi z różnych krajów, różnice takie jak kolor skóry, wyznanie, czy narodowość i język, którym się posługujemy. Poruszyliśmy nawet kwestię niepełnosprawności i tego jak możemy takim dzieciom pomóc. Z tej obszernej nauki wyciągnęliśmy jeden wniosek – „Mimo tak wielu różnic, wszystkie dzieci (i dorośli) są tacy sami”. W czerwcu nie zapominamy o Dniu Taty. Przygotowujemy niespodzianki dla naszych kochanych tatusiów. Podczas zajęć kulinarnych przygotowaliśmy gofry oraz lodowe desery. W piątek 9 czerwca podsumowaliśmy całoroczne zajęcia z programowania SCRATCH, które prowadził Jakub Królski, uczeń kl. IA gimnazjum.W ostatnim tygodniu roku czerwca będziemy rozmawiać o zbliżających się wakacjach. Porozmawiamy o zasadach bezpieczeństwa podczas letnich zabaw w czasie wakacji. Pamiętajcie bezpieczeństwo jest najważniejsze! Panie ze świetlicy życzą Wam zatem Drogie Dzieci bezpiecznych i wesołych wakacji.MAJ 2017

Wiosna w pełni, a przyroda w maju raczy nas cudownymi widokami i zapachami kwitnących drzew i kwiatów. Dzieci inspirowały się jego pięknem, tworząc efektowne papierowe doniczki z kolorowymi kwiatami. Miesiąc maj jest poświęcony książce oraz czytelnictwu. Czytanie książek uczy nas wyrażać swoje myśli, rozwija nasze uczucia, dostarcza wiedzy o innych krajach i kulturze a także rozwija myślenie i fantazję. Wychowankowie naszej świetlicy uczestniczyli w różnorodnych zajęciach mających na celu zachęcenie ich do czytania książek i czasopism oraz rozbudzenie zainteresowań czytelniczych. W ramach cyklu zajęć - książka moim przyjacielem, dzieci wzięły udział w ciekawych zajęciach prowadzonych przez Panią D. Zawadzką „W świecie baśni braci Grimm”. Podczas zajęć wcielili się w postacie z baśni i odgrywali scenki nawiązujące do baśni.
Jednak najważniejszy majowy dzień, jak każde dziecko wie, przypada na 26 maja  – Dzień Matki.
W naszej świetlicy dzieci doskonale o tym święcie pamiętają
i chętnie wykonały upominki dla swoich Mam. Oprócz tego, powiedzieliśmy sobie za co kochamy nasze Mamy, jak należy je traktować i jak sprawić aby były szczęśliwe.

Maj nie skąpił nam zimna, dlatego kiedy zrobiło się ciepło każdą możliwą chwilę staraliśmy się spędzić na powietrzu.

  

 

 

 

KWIECIEŃ 2017


"Kwiecień plecień, bo przeplata trochę zimy, trochę lata - niestety tegoroczna pogoda w kwietniu nie rozpieszcza nas, nie zachęcając i nie dając wielu możliwości spędzania czasu wolnego na dworze. Mimo tego, dzielnie walcząc z ponurymi chmurami i desczową aurą, staramy się organizować ciekawe i przyjemne zajęcia w świetlicy. Okres przed świętami wielkanocnymi jest czasem wytężonej pracy gdyż jak co roku wychowankowie świetlicy przygotowywali świąteczne ozdoby - od kurczaków na piku po kolorowanki i wyklejanki o tematyce wielkanocnej.  W poniedziałek 10 kwietnia 2017r. wspólnie z dziećmi z Publicznego Przedszkola w Gębicach wychowankowie świetlicy upiekli wielkanocne babki. Z okazji światowego Dnia  Zdrowia - 7 kwietnia przygotowaliśmy pyszne, zdrowe kanapki. Podczas zajęć kulinarnych uczennice gimnazjum upiekły szarlotkę.

       

       

         

         

         

         

MARZEC 2017

W marcu w naszej świetlicy zrobiło się kolorowo i słonecznie. Im częściej docierały do nas promienie słońca, tym chętniej dzieci wykonywały wiosenne prace plastycznie. Aby jak najładniej przywitać wiosnę w naszej świetlicy pojawiły się przebiśniegi z płatków kosmetycznych, kolorowe wianki, dżdżownice i ptaki, które zdobią naszą gazetkę. Ładna pogoda sprzyjała spacerom i zabawom na świeżym powietrzu. Podczas zajęć w Publicznej Bibliotece w Gębicach uczennice gimnazjum uczyły sie szydełkowania. Bardzi dziękujemy Pani Krystynie Dreger za przekazanie naszym uczennicom wskazówek i tajników szydełkowania. Uczniowie gimnazjum biorą udział w Międyzklasowym Turnieju Piłkarzyków. Roztrzygnięcie turnieju nastąpi pod koniec marca. Podczas zajęć kulinarnych przygotowaliśmy pizze oraz rogaliki.

 

           

            

  

 

   

                             

             

             

     

                     

LUTY 2017

Po powrocie z ferii zimowych rozmawialiśmy o zasadach bezpiecznego korzystania z internetu : "Bezpieczni w sieci". 14 lutego przygotowywaliśmy Walentynki, a z okazji Światowego Dnia Kota wykonaliśmy piękne papierowe kociaki. Zimowa aura sprzyjała spacerowaniu, dlatego chętnie spędzaliśmy czas na świeżym powietrzu.

 

                

  

 

  


  STYCZEŃ 2017

 

Podczas styczniowych zajęć rozmawialiśmy o srogiej zimie, która, w tym roku, zdążyła już pokazać swoje oblicze. Rozmawialiśmy o zachowaniu bezpieczeństwa podczas zabaw na śniegu i lodzie, oraz o sportach zimowych. Podczas zajęć plastycznych dzieci stworzyły nastrojowe krajobrazy zimowe: bałwanki i drzewa z firanek. Wykonaliśmy  laurki dla Babci i Dziadka, czytaliśmy zimowe baśnie. Podczas zajęć kulinarnych przygotowaliśmy sałatkę owocową oraz kruche ciasteczka.

 

         

         

          

     

  

  

 

GRUDZIEŃ 2016

Grudzień jest szczególnym miesiącem.  W naszej szkolnej świetlicy był to  czas świątecznych  przygotowań. Wszystkie wykonywane prace wiązały się ze stworzeniem  klimatu, który przypomina o nadchodzących świętach Bożego Narodzenia. Dzieci z zapałem wykonywały kolorowe choinki, bombki, stroiki, świeczniki, mikołaje zdobiące wystawę prac w świetlicy.   Duża część przygotowanych ozdób została sprzedana na kiermaszu świątecznym, który odbył się 6 grudnia. Podczas zajęć kulinarnych uczniowie szkoły podstawowej piekli pierniki, natomiast  uczniowie gimnazjum upiekli szarlotkę. Różnorodność realizowanych zadań sprawiła, że nastrój świąteczny zagościł u nas na dobre.

  

               

   

   

   

               

               

         

  

              

               

 

 


LISTOPAD 2016


Listopad w naszej świetlicy rozpoczął się od ciekawych zajęć programowania.
3 listopada odbyły się pierwsze zajęcia z programowania w programie SCRATCH. Zajęcia prowadzili uczniowie kl. 1 a gimnazjum Jakub Królski i Michał Szembek. Na zajęciach uczniowie uczyli się tworzyć wałasne, proste gry. Zajęcia bardzo wszystkim się podobały i już czekamy na kolejne spotkanie.  

 


 

 

 

 

 

W listopadzie legendy polskie zdominowały uwagę świetlicowych wychowanków. Czytaliśmy legendy oraz rozmawialiśmy na ich temat. Prowadzone zajęcia pokazały dzieciom bogactwo naszej historii, ukryte w legendach. W drugim tygodniu  dzieci przyswoiły wiedzę na temat Święta Odzyskania Niepodległości. Rozprawiały o tym, czym jest patriotyzm oraz jakie cechy powinna posiadać osoba, która patriotą się czuje.

 

W trakcie zajęć kulinarnych przygotowaliśmy zbożowe ciasteczka oraz owocowy kisiel.
Uśmiechnęte buzie wychowanjóków świadczą o tym, że przygotowane dania były pyszne.
Podczas zajęć świetlicowych bawiliśmy się w Wygibajtusa, łącząc przy tym gimnastykę ze świetną zabawą.

 

                                             

 

                   

 

  

 

    

 

    


 

PAŹDZIERNIK 2016 

 

Październik jest miesiącem, w którym kolorowe barwy jesieni pokrywają otaczający nas świat.
Podczas spacerów dzieci zbierały dary jesieni, w naszej świetlicy pojawiły się jesienne dekoracje.
Na świetlicowym parapecie powstał kącik przyrodnika, w którym zgromadziliśmy przyniesione dary. Zadziwiające jak wiele można zrobić z kasztanów i plasteliny. Kreatywność naszych dzieci jest godna podziwu. W świetlicy szkolnej uczniowie pokazali bogactwo dziecięcej wyobraźni i wyczarowali kolorowe, jesienne prace. Na zajęciach kulinarnych uczniowie przygotowali makaron ze szpinakiem oraz koktajl malinowy. Było bardzo kolorowo i pysznie.
 

 


 

 

 

 

 

 


WRZESIEŃ 2016 

Minął już czas wakacji i przyszła pora na naukę. Pierwszy tydzień września minął nam na zapoznaniu się z regulaminem świetlicy oraz na ustaleniu zasad pracy w grupie.  Dzieci opowiadały gdzie spędziły wakacje oraz wykonywały wakacyjne prace. Rozmawiałyśmy także z dziećmi o bezpieczeństwie na drodze. Korzystaliśmy z pięknej pogody i spędzaliśmy czas na boisku i placu zabaw.  

Podczas zajęć kulinarnych w świetlicy przygotowaliśmy pyszną sałatkę owocową, bananowe racuchy oraz koktaj szpinakowy.

 

 

 

 

ROK SZKOLNY 2015/2016

WRZESIEŃ 2015r.

 

PAŹDZIERNIK 2015 r.

W poniedziałek 5 października było w naszyej świetlicy przesmacznie, a przede wszystkim zdrowo! Uczniowie na zajęciach własnoręcznie przygotowywali pyszną, witaminową sałatkę. Dzieci przyniosły z domów różne świeże owoce. Były jabłka, gruszki, banany, śliwki, brzoskwinie, nektarynki, kiwi,  winogrona. Wszyscy mieli soczyste minki na widok tak smakowitych owoców i każdy ochoczo zabrał się do pracy. Przyrządzanie sałatek dało dzieciom wiele satysfakcji jednocześnie uświadamiając jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu. Sałatka udała się, wyszła wspan

 

 

 LISTOPAD 2015 r.

Korzystając z pięknej pogody w pierwszych dniach listopada wybraliśmy się na jesienny spacer. Było ciepło, słonecznie, kolorowo i zabawowo.

{foto38814}

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W ŚWIETLICY

Tego dnia uczniowie przynieśli do świetlicy swoje ulubione pluszaki. Podczas zajęć dzieci opowiadały o swoich misiach oraz o bajkach, których bohaterami są misie. Po miłej pogawędce przygotowaliśmy deser jabłkowy. Pieczone jabłka były pyszne, wszystkim smakowały.

GRUDZIEŃ 2015

Grudzień to magiczny miesiąc. Domy, ulice mienią się tysiącem świateł i bajecznych ozdób. W powietrzu unosi się zapach pierniczków i pomarańczy. Nasza świetlica również przygotowuje się do świąt. Od początku grudnia dzieci wykonywały wiele prac plastycznych, m.in.  wyklejały Świętego Mikołaja, ozdabiały świąteczne drzewko, wykonywały papierowe gwiazdki,  choinki. Uczennice z gimnazjum przyozdabiały cekinami styropianowe bombki. Różnorodność realizowanych zadań sprawiła, że nastrój świąteczny zagościł u nas na dobre.

 


 STYCZEŃ 2016

W styczniu  zajęcia prowadzone w świetlicy szkolnej w dużej mierze nawiązywały do obecnie panującej zimowej pory roku. Dzieci wykonywały wiele prac z wykorzystaniem różnorodnych technik plastycznych w celu ukazania uroków tak lubianej przez nie zimy. Miały okazję pogłębić swoją wiedzę dotyczącą potrzeby i zasad dokarmiania zwierząt podczas zimy. W związku ze zbliżającym się okresem ferii, dzieci zapoznały się także z regułami bezpiecznego wypoczynku. Z kolei z okazji Dnia Babci i Dziadka wykonywaliśmy piękne laurki dla naszych kochanych dziadków.


LUTY 2016

Zima trwa w najlepsze - chciałoby się powiedzieć, tyle że za oknami zamiast śniegu na przemian czasem słońce, czasem deszcz. Mocne pragnienie śniegu zaakcentowaliśmy wykonując zimowe prace plastyczne: śnieżynki, pingwinki na śniegu, zimowe zabawy na śniegu i lodzie. W lutym nie zapomnieliśmy o Walentynkach. W tygodniu pod hasłem: „Walentynki. O miłości i przyjaźni” w świetlicy podniosła się temperatura! Dzieci wylewnie okazywały swoje uczucia pisząc kartki walentynkowe z życzeniami i wysyłając je „Pocztą Walentynkową”. Zarówno młodsi jak i starsi uczniowie chwycili za długopisy, ołówki i kredki, aby przelać na papier swoje gorące uczucia i okazać je swojej sympatii.
Podczas zajęć kulinarnych przygotowaliśmy pyszny kisiel owocowy, Na wszystkich czekały w świetlicy gry sportowe, towarzyskie, strategiczne… Nie zabrakło miejsca dla tych, którzy chcieli odrabiać lekcje czy odpocząć po całym dniu szkolnych obowiązków. W wolnym czasie czytaliśmy "Świerszczyk" i ulubione książki. U nas każdy znajdzie dla siebie miejsce.

 

MARZEC 2016

W marcu na zajęciach plastycznych dzieci wykonywały prace plastyczne związane z wiosną i zdrowym odżywianiem.Przy wykonywaniu prac mali plastycy poznawali technikę collage, uczyły się jak rozplanować kompozycję oraz jak wykorzystać i łączyć różne materiały i techniki plastyczne. Ostatnie dni marca to czas przygotowań do Świąt Wielkanocnych. W naszej świetlicy nie może zabraknąć  kurczaczków, zajączków czy bazi. Dzieci wykonywały wiele kolorowych prac plastycznych związanych z Wielkanocą. Tuż przed Wielkanocą wspólnie z przedszkolakami piekliśmy świąteczne babeczki.


KWIECIEŃ 2016 r.

Jak każdego miesiąca, tak i w kwietniu, w świetlicy działo się dużo. Podczas ładnej pogody dzieci  spędzały czas na placu zabaw i boisku szkolnym.  Pogoda nie zawsze nas rozpieszczała, ale w świetlicy wiosna rozgościła się już na dobre za sprawą pięknych przestrzennych motyli, kolorowych kwiatów, bajecznych dinozaurów. Podczas zajęć w bibliotece szkolnej rozmawialiśmy o  kulturze zachowania. Dużą radość sprawiło dzieciom wykonanie zwierząt z talerzyków papierowych.

 MAJ 2016 r.

Z nadejściem wiosny sale świetlicowa zamieniła się w kolorową łąkę. Uczniowie wykonali piękne wiosenne prace plastyczne. W kolorowej sali różnorodne gry i zabawy, stają się jeszcze bardziej ciekawe. Nie zapominamy o nadchodzącym „Dniu Matki". Dzieci wykonują niespodzianki dla swoich kochanych mam.  Coraz częściej uczniowie wychodzą na plac zabaw, korzystając z ładnej i słonecznej pogody. A na dworze to dopiero jest fajna zabawa!


CZERWIEC 2016 r.

W czerwcu w świetlicy dzieci wykonały wakacyjne prace plastyczne: kraby, rybki, morski świat, rysowały swoje plany na wakacje. Z uwagą wysłuchały pogadanki na temat bezpiecznych wakacji, uczyły się piosenek o wakacjach. Podczas zajęć kulinarnych przygotowaliśmy lody oraz galeretkę z truskawkami. Pamiętaliśmy o nadchodzącym „Dniu Ojca". Dzieci wykonały niespodzianki dla swoich kochanych tatusiów. Korzystaliśmy z pięknej, słonecznej pogody, często wychodziliśmy na boisko i na plac zabaw.


 

{file48535}

Wszelkie prawa zastrzeżone © Szkoła Podstawowa im. Leśników Polskich w Gębicach

Realizacja: Superszkolna.pl

Zaszyfrowany adres tej strony